Jak obliczyć rozmiar stopy

Nowoczesny wybór butów jest bardzo szeroki, jednak to w żaden sposób nie ułatwia problem doboru butów na nodze: jak wcześniej, tak i teraz u każdej pary nóg swoje wymagania, a kupują buty w większości przypadków gotowe. Pozostaje zbadać system rozmiarów i wybrać ten, który w największym stopniu odpowiada indywidualnych potrzeb.

Jak obliczyć rozmiar stopy

Trzeba

  • – autofaucet taśma;
  • – arkusz papieru.

Instrukcja

1
Określ swój rozmiar: załóż cienkie skarpetki, stań na kartce papieru, narysuj kontur stopy i zmierz odległość od końca dużego palca do pięty. Poprowadź сантиметровую taśmę skośnie od dużego palca do środka pięty (jeśli rozmiary były różne, wybierz większy). W rosyjskim systemie wymiary długość w milimetrach będzie dopasować rozmiar podany na podeszwie lub na wewnętrznej powierzchni buta, z boku pięty.
2
Określ pełnię nogi: zmierzyć jej obwód w kości плюсны, między najbardziej wystającymi kościami kciuka i małego palca. Rosyjska buty dostępne w dwunastu rozmiarach kompletności. Aby określić swoją pełnię, trzeba wiedzieć, długość stopy, sprawozdanie najszerszej części w noszeniu i współczynnik. Użyj przeprowadzone pomiary i formułę: 0,25 *(obwód stopy w mm) – 0,15 *(długość stopy w mm) – współczynnik (16 dla kobiet buty, 17 – dla mężczyzn). Zaokrąglij jego wynik do pełnych wartości (krok między полнотами w rosyjskim systemie – 4 mm).
3
Zmierzyć długość stopy i określ swój rozmiar w europejskiej (francuskiej) system oznaczeń rozmiarów butów. Pomnożyć wartość w milimetrach na 2/3 i odejmij 10. W europejskim systemie jednostka rozmiaru obuwia jest równa 2/3 cm, a dziesięć milimetrów potrącane, ponieważ w tym systemie za podstawę biorą nie długość stopy, a długość wkładki, w który zazwyczaj wchodzi również i ozdobny dodatek wynoszący średnio dziesięciu milimetry.
4
Należy pamiętać zgodność kompletności nogi w rosyjskiej i europejskiej operacyjnych (dla kobiet buty): federacji pełni 1 odzwierciedlał pełnia 6, pełni 2-3 – 7, pełni 3-4 – 8. Niedokładne dopasowanie okazuje się, dlatego, że przepaść między pełnią w europejskim systemie – 5 mm, 4 mm, jak w federacji. Dla mężczyzn buty 1, 2 i 3 pełnia rosyjskiego standardu będzie w przybliżeniu zgodne z 7 i 8 pełni w unii.
logo
Kategoria:
Buty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.