Jak pozbyć się myśli o samobójstwie

Przyczyny samobójstwa mogą być równie wyjątkowe, jak i typowe. Впечатлительному nastolatka wystarczy nieodwzajemnionej miłości, kogoś powoli zabija seria nieszczęść i niepowodzeń. Na to, jak boleśnie i głęboko odczuwa człowiek травмирующую sytuację, wpływają cechy psychiki, siła układu nerwowego. Pogarszają ciężki stan psychiczny i związane z nimi kłopoty. Z depresją i zamiarami samobójczymi można i trzeba walczyć.

Jak pozbyć się myśli o samobójstwie

Instrukcja

1
СамоанализПричины samobójstwa są zróżnicowane, ale zawsze istnieje paralela między myślą o rozstaniu się z życiem i myślą o utratę sensu życia.Tak, najważniejsze jest to, z czym trzeba walczyć – to z przekonaniem o sens dalszego istnienia. Zastanów się – kiedy się urodził, kiedy twoja matka przeszła trudną drogę ciąży i porodu – w twoim życiu pojawił się już sens. Weź tę myśl i, jak ciężko by nie było, pamiętaj, że twój wygląd to zasługa rodziców. Dali ci życie, i trzeba żyć i pokonywać problemy, żeby nic nie było na próżno.
2
ЗанятостьЭто bardzo skuteczny sposób – zająć swoje myśli, pracy, aktywności fizycznej. W pełni malować swój dzień tak, aby wolny czas stanowiły wyłącznie na sen. Zmęczony organizm nie daje możliwości тягучих i niepotrzebnych rozważań. Zmiana работыВозможно, należy zmienić rodzaj działalności, koło komunikacji – zacząć wszystko od nowa, to też zajmuje sporo czasu i wysiłku.УчебаПоменяйте kwalifikacje, zdobądź dodatkowe wykształcenie, poznać nowych ludzi. Nowe doświadczenia i psychicznym teraz mogą być ci potrzebne.Sport, физкультураТяжелые obciążenia nie tylko pozwoli ci bardziej atrakcyjne, ale również i wypełnić swój wolny czas z pożytkiem.Wolontariat praca (charytatywna) Pomagając ludziom, zdajesz sobie sprawę swoją korzyść. Wdzięczność innych ludzi często leczy się od myśli o samobójstwie. Zdasz sobie sprawę, że ludzie potrzebują ciebie, być może jesteś uzależniony i zobaczyć w tym sens.
3
Duchowe akceptacja i pokora Niektóre znajdują się w wierze. Czasami wystarczy spędzić jakiś czas w klasztorze przy kościele, pomagając braciom, mnichom w ciężkiej fizycznej aktywności, chodząc na usługi, rozmawiając z батюшкой. Wiele wracają do świata, zmieniając swoje ustawienia i we system wartości. Nie lekceważmy ten sposób, być może, to właśnie on pomoże poradzić sobie z bólem emocjonalnym.
4
УвлечениеЕсли jesteś uzależniony od osoby, to hobby zajmuje dość dużo czasu i uwagi. To ciekawe zajęcie, w którym nawet można osiągnąć wysokie wyniki i kupić dla siebie nowy status (nagle otworzysz sklep na sprzedaż figurek z modeliny?).Spróbuj poszukać w sobie zainteresowania i skłonności. Być może w dzieciństwie zastanawiał się pan czymś i nawet mieli sukces, ale zapomnieli o tym.
5
Być może trzeba zmienić okolicę otaczającą was – na chwilę lub na zawsze.Wakacje Pozwól sobie na wypoczynek w innym mieście, innym kraju, a najlepiej – w innym paśmie. Zmiana krajobrazu, klimatu mogą odświeżyć wrażenia.Zmiana miejsca жительстваПринцип „zacząć od nowa” bardzo często pomaga poradzić sobie z atakami obojętności do życia.
6
ЖивотныеДомашние zwierzęta wymagają ciepła, pieszczot, miłości i uwagi. Sami tego nie chcąc, będziesz wykonywać жизнеутверждающие czyny i – znowu – czuć się konieczne i stosowne.
Porada
Jeśli zauważysz, że za dużo myślisz o samobójstwie w ostatnim czasie, czy łapiesz się na myśli o tym, w jaki dokładnie sposób rozstać się z życiem – pilnie prosimy o wykwalifikowanych profesjonalnej pomocy.

Skontaktuj się z psychologa, terapeuty lub, w skrajnym przypadku, zadzwoń na telefon zaufania, który jest w każdym mieście.

W Rosji istnieje Rosyjskie bezpłatny telefon zaufania, gdzie mogą zwrócić się ofiary przemocy domowej – 8-800-7000-600 i ogólnopolski dziecięcy telefon zaufania – 8-800-2000-122.

logo
Article Categories:
Emocje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *