Jak rozpoznać kłamstwo po oczach

W znanej ludowej przysłowie „oczy są zwierciadłem duszy” kryje głęboki sens. Po oczach można wiele dowiedzieć się o człowieku. Ruch powiek i gałek ocznych, brwi, pochylenie głowy mówią o rozmówcy i jego emocjach więcej niż słowa.

Jak rozpoznać kłamstwo po oczach

Instrukcja

1
Znając niektóre z tajemnic, po oczach można określić, szczery z wami człowiek, czy nie. Już dawno zaobserwowano: jeśli człowiek odczuwa poczucie winy, to obniża ich w dół (czasami w dół i w bok). Aby dowiedzieć się, co dokładnie czuje twój rozmówca, wystarczy porównać taki ruch oczu z kontekstu rozmowy.
2
Psychologowie uważają, że „nieruchome oczy” mogą być oznaką kłamstwa. Jeśli poproszono rozmówcy coś przypomnieć, a on, nie spuszczając wzroku, patrzy prosto w oczy lub na ciebie, to jest to jeden z symptomów nieszczerości człowieka. Jeśli jest przy tym bez chwili zastanowienia, odpowiada na zadane pytanie – istnieją podejrzenia w jego hipokryzja.
3
Cecha ta dotyczy głównie odpowiedzi na niespodziewane pytania lub prośbę przypomnieć sobie dawne wydarzenia. Jeśli człowiek opowiada o tym, co się stało z nim dziesięć-piętnaście minut temu, lub informuje ważne dla niego informacje (numer telefonu, adres zamieszkania), to objaw „nieruchome oczy” tu nie działa.
4
Jeszcze jeden objaw ewentualnego kłamstwa „szybkie odprowadzanie oko”. Jeśli twój rozmówca podczas opowiadania lub odpowiedzi na pytanie patrzy na ciebie i nagle szybko odprowadza na bok spojrzenie, a następnie tak szybko zwraca na ciebie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś próbuje ukryć.
5
Gdy w trakcie rozmowy rozmówca prosto i otwarcie patrzył na was i na затрагивании tego czy innego tematu zaczął unikać spojrzenia – to też może mówić o kłamstwie i próbuje coś ukryć. Ale nie można zapominać, że niektórzy czują się niepewnie w sobie ludzie często podczas rozmowy odczuwają dyskomfortu i od tego unikają rzut oka, że nie mówi o ich nieautentyczności. Także całkiem możliwe, że rozmówca po prostu niemiły затронутая temat.
6
Należy zwrócić uwagę na źrenice rozmówcy. Człowiek nie może kontrolować swoje źrenice. Jeśli w odpowiedzi na pytanie można zauważyć, że rozmówcy źrenice zwęziły się lub rozszerzyły się, to musi zaprowadzić na podejrzenie, że z tobą nie do końca szczere.
Należy zwrócić uwagę
Nie warto wyciągać pochopnych wniosków, gdy jako jeden z objawów. Koniecznie dopasuj kontekst rozmowy i sytuacji z wymienionymi objawami. Jeśli kierować się tylko na nich, można się pomylić i oskarżyć o kłamstwo uczciwego człowieka.

Porada
Jeśli człowiek odprowadza spojrzenie w dół i w prawo – jest to jedna z oznak kłamstwa, ale jeśli on zaprowadzi wzrok w dół i w lewo – to może po prostu wybrać żądaną słowa.

logo
Kategoria:
Emocje

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.