Atak paniki jest zdefiniowany jako nieoczekiwane uczucie ostrego lęku, który może towarzyszyć myśli o śmierci i szereg objawów fizycznych. Powodów może być wiele, a objawy zawsze są praktycznie takie same: bicie serca, osłabienie, trudności w oddychaniu, zimny pot. Jeśli nie zająć się leczeniem, ataki paniki mogą zdarzać się coraz częściej i częściej.
Instrukcja
1
Metody leczenia polegają na pomocy psychologicznej i terapii lekowej. W przypadku objawów paniki bardzo korzystne działanie mają lekkie środki uspokajające („Празепам”, „Нордазепам”, „Lorazepam”, „Diazepam”, „Clonazepam”) i jak trójcykliki („Wenlafaksyna”, „Пиразидол”, „Maprotylina”).
2
Leki stosuje się, gdy należy usunąć ostre strach lub gdy psychologiczną aż zastosować nie można. Tym nie mniej, aby zmniejszyć zaangażowanie pacjenta leczyć wyłącznie tabletek, należy w miarę możliwości spróbować немедикаментозный metody leczenia lęku, strachu. Do leczenia używane są metody psychologiczne.
3
Ich podstawą jest terapia poznawczo-behawioralna. Celem tej metody – przeszkolić pacjenta kontrolować swoje emocje, zachowanie i myślenie. Krótki kurs taka psychoterapia składa się z 10-20 zabiegów. W trakcie leczenia pacjent otrzymuje ważne umiejętności:- korzystać z pomocy innych;- nie ukrywać swoje problemy od bliskich;- rozwiązywać typowe czynniki prowokujące;- normalizuje styl życia;- poprawnie oceniać negatywne myśli i zmieniać na bardziej konstruktywne;- nie prowokować alarm;- zidentyfikować negatywne myśli, które budzą niepokój.Po sesji terapii poznawczo-behawioralnej u pacjentów następuje znaczna poprawa zrównoważonego.
4
Z беспричинными napady można spróbować poradzić sobie samodzielnie. Przede wszystkim, zajmijcie się sobą, relaks, sen, zrób sobie przerwę od codziennych problemów. Zacznij odżywiać się prawidłowo i w pełni. I ruszać się: taniec, jazda na rowerze, spacery po mieście. Pomyśl koniecznie o przyjemnych rzeczach, nie pozwól, aby strach nieznanego objąć cię, nie pamiętaj o nieprzyjemnych przeżytych chwil. Jeśli nagle życie da gorzki prezent, zachowaj spokój i spróbuj przełączyć na coś innego.
Kategoria:
Emocje