Jak poruszać się w powietrze z diesla

Powodem, dlaczego powietrze dostanie się do pompy WTRYSKOWEJ, jest bardzo wiele, ale wszystkie one są często związane z wiekiem pojazdu. Z czasem uruchamianie samochodu staje się coraz bardziej trudny do momentu, aż diesel w ogóle nie przestaje ekscytować.

Jak poruszać się w powietrze z diesla

Trzeba

  • – 2 дюритовых węża (1 m), które są równe przewodów giętkich składowej paliwa średnicy;
  • – pojemność (plastik, 3-5 l);
  • – 2 opaski na węże;
  • – łajna/pompa podciśnieniowa.

Instrukcja

1
Aby usunąć powietrze z ИНВД, należy, po pierwsze, połączyć przewody zwrotne i bezpośredniego wtrysku paliwa. Po tym zainstaluj przygotowane wcześniej дюритовые węże. Napełnić pojemnik, za pomocą oleju napędowego.
2
Zamocować węże za pomocą opasek na przyłączach rurowych, po czym opuść wąż bezpośredniego podawania wolną końcówką do pojemnika, i nie zapomnij, aby podjąć działania, aby wąż nie jest w żadnym przypadku nie wyskoczył ze zbiornika.
3
Teraz należy umieścić pojemnik na poziom wyżej pompy paliwa. Na отмытом od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń pompie wtryskowej, należy odkręcić śrubę w przyłączu powrotnym, i która pojawi się przyłącza zassać powietrze dopóki nie pójdzie paliwo.
4
Następnie zawiń открученный śrubę. Potem uruchom silnik na pięć minut, aby powietrze zostało usunięte całkowicie. Spędzasz loda za pomocą pompy próżniowej, спринцовку, lub dowolny inny dostępny sposób.
5
Aby pozbyć powietrze, odwołując się do innej metody, należy umieścić pojemnik z tworzywa sztucznego z соляркой na poziom wyżej niż pompa paliwa.
6
Zdjąć z pompy paliwa wąż bezpośredniego wtrysku paliwa, wtedy spuścić paliwo w taki sam sposób, jak w przypadku transfuzji, z jednego zbiornika do drugiego, płynu.
7
Zamontować wąż z powrotem w chwili, gdy strumień oleju napędowego będzie pewna strumieniem, po czym nie zapomnij dokręcić nową opaską.
8
Отвертите śruba u węża powrotnym. Wskutek tego powietrze przez używany złączkę osiągnąć samodzielnie ze względu na działanie сифонного efektu. Dalej na pięć minut uruchom diesel, aby powietrze całkowicie wycofał się z pompy WTRYSKOWEJ. Po upływie pół godziny wykonać ponowne uruchomienie w tym samym przedziale czasu.
9
W celu wyeliminowania zasysanie powietrza w przyszłości należy sprawdzić, tak szczelny wąż, a także jego niezawodność ciągnięcia przy pomocy obejm. Nie zapomnij sprawdzić uszczelnienie filtra paliwa, w jakim stanie są przewody paliwowe rurki, a także szczelność mechanicznego lub ręcznego pompy zasilającej układu paliwowego, osi dźwigni sterowania, i jak szczelne uszczelki wału napędowego.
10
Jeśli wykazały potencjalne zasysanie powietrza, należy wymienić uszkodzone części.
Należy zwrócić uwagę
Wykonując wszelkie prace, mające na celu wypędzanie powietrza z diesla, pamiętaj, że najmniejszy obcym cząstka w przypadku dostania się do paliwowy może stać się przyczyną wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Porada
Pamiętaj, że wszystkie prace, mające na celu usunięcie powietrza, należy rozpocząć od starannego czyszczenia, a także łagodnego mycia pompa WTRYSKOWA, węży składowej paliwa, a także miejsc, gdzie łączy się pompa paliwa z autostrad.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.