Jak pomalować torpedę

Najczęściej w samochodzie kierowca kontaktuje się z torpedą. Od częstego używania ona z czasem traci swój oryginalny wygląd. Przyczyną zarysowania, na przykład, mogą stać się niedbale porzucone klucze, które podczas jazdy uszkadzają powierzchnię. Usunąć wszystkie rysy i nierówności na торпеде może malowanie.

Jak pomalować torpedę

Trzeba

  • – narzędzia;
  • – paszport techniczny pojazdu;
  • – podkład;
  • – roztwór mydła;
  • – farba.

Instrukcja

1
Poznaj strukturę materiału, z którego wykonana jest torpeda. Skontaktuj się z technikami paszporcie. W nim musi być określony, z czego wykonana jest torpeda. Jest to konieczne, aby prawidłowo wybrać farbę. Skonsultować się ze sprzedawcą. Rzecz w tym, że niektóre materiały w przypadku dostania się na nich farby zaczynają się utleniać i wydzielać trujące substancje.
2
Zdemontować torpedę z salonu auto. Zdecydowanie nie zaleca się przeprowadzać malowanie w samochodzie. Można niechcący zabrudzić inne części wnętrza. Również fotele i tapicerka wciąga opary farby, które są bardzo trudne do выветрить. Do demontażu zdjąć kierownicę. Odłącz wszystkie zaślepki i elementy dekoracyjne. Znajdź śruby trzymające torpedę, i odkręć je. Delikatnie zdejmij torpedę ze wszystkich zatrzasków. Teraz odłącz wszystkie klocki urządzeń elektronicznych z odwrotnej strony. Wyciągnij torpedę przez przednie drzwi pasażera.
3
Usuń wszystkie przyciski z panelu, w pełni uwolnić ją od wszelkich konstrukcji. Dokładnie umyć powierzchnię wodą z mydłem. Spłukać czystą wodą. Następnie pozostawić do wyschnięcia. Odtłuścić malowaną powierzchnię, stosując roztwór mydła dużej koncentracji.
4
Nałóż warstwę podkładu. Powinien on być możliwie cienka. Należy uważać, aby podkład był równomiernie nakłada się na wszystkie miejsca. pozostawić do wyschnięcia warstwy podkładowej. Następnie ponownie odtłuścić i nałożyć pierwszą warstwę farby. Warstwa ta będzie проявочным, czyli pokaże źle zagruntowane miejsca. Popraw je, włożył kolejną warstwę podkładu.
5
Pomaluj torpedę drugą warstwą farby. Należy zadbać o równomierne rozłożenie farby na powierzchnię torpedy. Po 10-15 minutach nałóż warstwę lakieru. Zostaw torpedę do wyschnięcia na kilka dni. Następnie wypolerować powierzchnię, jeśli na nim zacieki. Zaznacz barwioną torpedę do wnętrza samochodu.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *