Jak polerować ze stali nierdzewnej

Gładka, lustrzana powierzchnia stali szczegóły można uzyskać nie tylko w warunkach fabrycznych, polerowanie stali nierdzewnej jest możliwe i w domu. Proces ten jest niezbędny do nadania efektownego wyglądu zrobionej pracy, czyszczenia spoin spawalniczych lub do neutralizacji rys na powierzchni.

Jak polerować ze stali nierdzewnej

Trzeba

  • – углошлифовальная maszyna (bułgarski);
  • – ściernice o różnej ziarnistości;
  • – papier ścierny lub kamień;
  • – klej stolarski;
  • – filcu lub filcowe kółka;
  • – pasta polerska.

Instrukcja

1
Najpierw przesuń igłowych czyszczenie powierzchni, należy usunąć guzki z metalu spoiny. Aby to zrobić, użyj углошлифовальную samochód (болгарку) i koło na фибровой podstawie z ziarnem P60. Jeśli powierzchnia jest wystarczająco gładka, pomiń ten krok.
2
W celu usunięcia zagrożenia od ziarna P60, weź koło z ziarnem P120. Jeśli nie masz koła z jakimkolwiek rozmiarem ziarna, zrób go samodzielnie. Do tego weź filcu lub фетровый koło, równomiernie nanosić za pomocą szpachli na niego klej stolarski i delikatnie chodzić im w ściernego dziecko. Ścierne kruszywa można uzyskać z ściernego lub kamienia, pocieranie ich o siebie.
3
Przeszlifować powierzchnię stali nierdzewnej jeszcze kilka razy, za każdym razem zmniejszając rozmiar ścierniwa o połowę. Nie zapomnij umyć powierzchnię stali nierdzewnej po każdej nawierzchni. Jeśli to możliwe, nie należy instalować na углошлифовальной samochodem prędkość ponad 4500 obrotów na minutę.
4
Sprawdź, powierzchnia po szlifowaniu powinna być zupełnie gładka. Upewnij się, że rozwiązano wszystkie subtelne wykończenia, w przeciwnym razie po polerowaniu te obszary trzeba szlifować ponownie.
5
Weź czysty фетровый lub filcu koło i полировальную pastę. Ważne jest, aby prawidłowo dobrać полировальную pasty, ponieważ dla różnych marek pasują różne rodzaje pasty. Postaraj się znaleźć pastę diamentową, ziarnistość który pasuje do twojego metalu, w skrajnym przypadku, nadaje się zwykła pasta polerska lub INDII.
6
Zacznij mety polerowanie stali nierdzewnej, konsekwentnie usuwając widoczne ryzyko. Stopniowo, przez jakiś czas, widać, że powierzchnia staje się coraz bardziej gładka, dzieje się tak z powodu tego, że pod wpływem wysokiej temperatury powierzchni części оплавляется i rozprzestrzenia się. Staraj się nie przegrzać nowa, niektóre metale od tego mogą zmieniać kolor.
Należy zwrócić uwagę
Pasta INDII lub „zieleń Paryska” nie jest bardzo skuteczna przy polerowaniu i przy tym jest szkodliwa dla organizmu. Stosując ten materiał, zawsze nosić rękawice i maskę ochronną.

logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.