Jak pokolorować gitarę

Jeśli farba na swojej gitarze выцвела, a złamałem paznokieć, warto pomyśleć o zakupie nowego instrumentu. Ale można to zrobić inaczej. Перекрасьте stary, poprawiając i осовременив jego projekt. Samodzielne farbowanie ulubionej gitary – proces ten jest czasochłonny, ale bardzo wciągająca. Konieczna zapas czasu i wysokiej jakości materiały do pracy.

Jak pokolorować gitarę

Trzeba

  • – papier do pisania;
  • – polerskie gąbki;
  • – środek do usuwania farby;
  • – wałek welur;
  • – podkład;
  • – farba do drewna w sprayu баллончиках;
  • – powłoka z efektem pękania;
  • – lakier matowy;
  • – szmaty;
  • – papierowa taśma klejąca.

Instrukcja

1
Zdemontować gitarę. Odkręcamy gryf, zabierzcie okuć. Złóż wszystko w osobnym pudełku, aby nie stracić ani jednej z najważniejszych części i zabierz do zakończenia prac.
2
Zanim przemyśleć projekt, trzeba całkowicie usunąć warstwę starej farby i lakieru – w przeciwnym razie nowa powłoka natychmiast pokryje się pęcherzami i pęknięciami. Do tego grube warstwy świeżej farby, położone nad już istniejącą mogą zniekształcić dźwięk. Pokrycie powierzchni warstwą specjalnego środka do usuwania farby i zostawić go na czas zalecany przez producenta. Przed użyciem zapoznać się z instrukcją na etykiecie.
3
Uzbrojeni szlifowania maszynką i dokładnie oczyścić powierzchnię z resztek farby i lakieru. Należy postępować ostrożnie, aby nie uszkodzić drzewa. Po przetworzeniu wytrzeć gitarę czystą szmatką. Pokryć drewno gruntem za pomocą małego велюрового wałka i wysuszyć ją nie mniej niż jeden dzień.
4
Wypełniacz замажьте ubytki, rysy i dziury w obudowie. Nie zaniedbuj tej pozycji, w przeciwnym razie farba spadnie nierówno. Prawidłowa renowacja drewna poprawi nie tylko wygląd instrumentu, ale i jego walory dźwiękowe. Po szpachli odłożyć gitarę do wyschnięcia na dzień lub dwa.
5
Nakrywa drzewo jeszcze jedną warstwą podkładu, osuszyć i szlifować ręcznie, zwiększając powierzchnię do lustrzanej gładkości. Skorzystaj малярными tarczami gąbkami okrągły kształt. Wytrzeć gitarę wilgotną szmatką, usuwając drobne kurz i pył.
6
Wypróbuj prosty, ale bardzo oryginalny wariant projektu – efekt craquelure. Nie wymaga umiejętności artystycznych, a do tego sam proces pracy jest bardzo fascynujące. Najlepiej skorzystać z gotowym zestawem z dwóch puszek z farbą. Przed rozpoczęciem pracy należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi.
7
Nanieść na powierzchnię dwie warstwy bazowej farby z pierwszej puszki. Osusz je na co najmniej pół godziny. Nałóż lakierowanie z drugiej butli – tworzy efekt pękania. Im więcej warstw środków do czynienia, tym większe będą pęknięcia. Gotową gitarę suszyć około doby.
8
Залакируйте gitarę. Należy pamiętać, że spękania sprawia, że powierzchnia jest nieco szorstka – ozdobne pęknięcia będą odczuwalne pod ręką. Jeśli taki efekt ci się nie podoba, nałóż na narzędzie lakier matowy, osuszyć i przeszlifować powierzchnię gąbką. Powtarzaj procedurę kilka razy. Stopniowo warstwy lakieru wypełnić pęknięcia i powierzchnia będzie idealnie gładka.
9
Pomaluj gryf gitary. Nakładkę zabezpieczyć papierowym taśmą. Drobne ubytki zaszpachlować i taktuje szlifowania gąbką. Głowę gryfa mogą być malowane w technologii płyty zdobi go кракелюром. Sam gryf pokryć jedną-dwiema warstwami emalii, odpowiednie dla tonu. Osusz go, usuń taśmę i zbierz gitarę.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.