Jak otworzyć klucza rejestru

Klucze większości programy są napisane w edytorze rejestru systemu operacyjnego. Do wykonywania niektórych zadań związanych z kluczami, można użyć tego narzędzia.

Jak otworzyć klucza rejestru

Instrukcja

1
Otwórz edytor rejestru systemu Windows za pomocą polecenia Regedit, który wprowadza się w polu narzędzia Run (czasami – „Uruchom”). Naciśnij klawisz Enter, po czym na ekranie powinno pojawić się duże okno edytora. Lewa jego część stanowi drzewo katalogów z wpisami, a prawy – zawartość wybranego w lewym oknie elementu. Znajdź interesującą cię nagrywanie danego programu w drzewie folderów, na przemian otwierając każdą z nich, aż znajdziesz odpowiednią.
2
Znajdź wpis z kluczem interesującego cię programu, po czym w wyświetlonym po prawej stronie jego edytorze popraw wartość według własnego uznania. Nie zaleca się wykonanie tej czynności w celu ponownego wykorzystania okresu próbnego korzystania z programu i innych działań związanych z wykorzystaniem licencjonowanego oprogramowania.
3
Należy pamiętać, że praca z edytorem rejestru wymaga dużej uwagi i ostrożności, ponieważ edytując przez pomyłkę nie ten wpis lub wymianę jej prawidłowy sposób, można uszkodzić system bez możliwości późniejszego odzyskania. Dla takich przypadków zaleca się utworzenie kopii plików systemowych, aby przywrócić je w razie usterki z nośnika wymiennego (w większości są używane dyskietki).
4
Po tym, jak dokonasz wpisu z kluczem tej lub innej interesującej cię programy, zamknij program i uruchom ponownie komputer. Należy pamiętać ,że w momencie wprowadzania zmian do programu musi być wypełniony w całości, ponieważ biorący udział w systemie plików nie można edytować.
5
Uruchom program, klucz, którym można edytować w rejestrze systemu operacyjnego, po czym, jeśli nie doszło do żadnych zmian na gorsze, na wszelki wypadek wykonaj tworzenie punktu przywracania.
Porada
Uważaj z rejestrem systemu.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.