Jak otworzyć system plików raw

Od czasu do czasu jakaś sprzęt komputerowy może dawać się zawiesza. Nie jest wyjątkiem i dysk twardy. Na przykład sytuacja, kiedy winchesterom przypisany system plików RAW. Przy czym użytkownik, oczywiście, nie zmieniałem systemu plików. W zasadzie, to się zdarza w przypadku zaniku zasilania, gdy nie można wyłączyć komputer w normalny sposób, lub w wyniku zainfekowania komputera wirusami.

Jak otworzyć system plików raw

Trzeba

  • – komputer z SYSTEMEM Windows;
  • – program Get Data Back.

Instrukcja

1
Pracować z dyskami twardymi, które присвоилась ten system plików nie można. Przy próbie otwarcia taka sekcja winchester, jak zwykle, pojawia się okno z informacją o jego sformatowanie. Dlatego należy przywrócić zwykły system plików. Tylko wtedy można uzyskać dostęp do dysku twardego.
2
Aby rozwiązać problem należy na podstawie sytuacji. Jeśli na dysku z systemem plików RAW jest niezbędne ci informacje, można spróbować ją naprawić. Właśnie spróbować, bo nikt nie da gwarancji, że informacje zostaną przywrócone.
3
Aby przywrócić konieczna program Get Data Back. Pobrać ją z internetu i zainstalować na dysk twardy. Na partycji dysku z systemem plików RAW można program postawić nie można.
4
Uruchom Program Get Data Back. W menu programu wybierz partycję dysku, do którego przypisana jest system plików RAW. Dalej wybierz opcję „Odzyskiwania informacji”. Pamiętaj – proces odzyskiwania danych może być bardzo długi.
5
Jeśli nie udało ci się odzyskać dane za pomocą programu, ale na dysku jest informacja, która jest bardzo ważna dla ciebie, to możesz skorzystać z usługami, serwis-centrum odzyskiwania danych z dysków twardych. Chociaż i w tym przypadku stuprocentowej gwarancji nie dostaniesz.
6
Jeśli na obszarze winchester nie ma ważnych informacji, to jest znacznie łatwiejsze. Gdy pojawi się okno dialogowe z informacją na temat formatowania, wybierz system plików. Aby to zrobić, kliknij na strzałkę w pobliżu okna, po czym kliknij przycisk „Rozpocznij”. Pojawi się okno z informacją, że wszystkie dane zostaną usunięte. Potwierdź formatowanie, naciskając przycisk OK. Po kilku sekundach dysk twardy zostanie sformatowany. Po tym powinno działać normalnie. Może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.