Jak otworzyć zaszyfrowany plik

Aby chronić dane osobowe od innych oczu, wielu użytkowników instaluje hasła na pliki programu Microsoft Office lub PDF. Przy tym można przesadzić i zabezpieczyć dokument przed siebie, zapominając o kod. W tym przypadku mogą wystąpić poważne problemy, zwłaszcza jeśli plik przechowuje w sobie cenne informacje.

Jak otworzyć zaszyfrowany plik

Trzeba

  • – program Advanced PDF Password Recovery;
  • – program Accent WORD Password Recovery.

Instrukcja

1
Problem za pomocą specjalnych programów. Aplikacja należy użyć w zależności od typu pliku, do którego chcesz wybrać hasło. Dalej będzie rozpatrzona procedura otwarcia zakodowanych plików najczęściej spotykanych formatów.
2
Aby odebrać kod do plików PDF do formatu, należy pobrać program Advanced PDF Password Recovery, po czym zainstalować na swoim komputerze.
3
Uruchom program Advanced PDF Password Recovery. Teraz trzeba działać w zależności od sytuacji. Jeśli wiesz, ile znaków w haśle, przejdź do zakładki Długość. Pojawi się okno, w którym można określić liczbę znaków hasła. W wierszu „Minimalną i maksymalną liczbę znaków” musisz ustawić taką samą liczbę, która jest równa liczbie znaków hasła.
4
W przypadku jeśli nie wiesz liczby znaków hasła, w wierszu „wartość Minimalna” ustaw 1, a w wierszu „wartość Maksymalna” – 10. Więcej stawiać nie ma sensu. Po tym, kliknij Open.
5
Pojawi się okno przeglądarki. Wprowadź ścieżkę do pliku. Zaznacz go za pomocą lewego kliknięcia myszy, a następnie kliknij „Otwórz”. Dalej w menu głównym programu kliknij przycisk Start. Rozpocznie się procedura doboru kodu do pliku. Należy pamiętać, że operacja ta może zająć dużo czasu. Po jej zakończeniu w oknie programu zostanie opublikowany raport, w którym będzie kod.
6
Aby dobrać hasła do plików Microsoft Word, należy użyć programu Accent WORD Password Recovery. Uruchom aplikację. Wybierz opcję o nazwie Application setup. Dalej wierszu Priority ustaw wartość „High”. Kliknij OK.
7
Następnie w menu programu wybierz File, a następnie Open. Wprowadź ścieżkę do pliku. Przewiń do niego i naciśnij „Otwórz”. Rozpocznie się procedura doboru kodu, po zakończeniu której można zobaczyć go w raporcie.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.