Jak odczytać plik dbf

Format .dbf jest dość przestarzałą formą przechowywania danych dla programów korzystających z baz danych. Do otwierania plików z rozszerzeniem .dbf wymaga zainstalowanych na komputerze programów innych firm.

Jak odczytać plik dbf

Trzeba

  • – MS Office Excel;
  • – program do otwierania DBF.

Instrukcja

1
W przypadku, gdy nie ma możliwości zainstalowania specjalnego programu do odczytu plików z rozszerzeniem DBF, należy użyć programu Microsoft Office Excel lub jej analogami. Zazwyczaj takie programy są zainstalowane na niemal każdym komputerze.
2
Jeśli plik nie otwiera się, spróbuj ręcznie zastąpić jego rozszerzenie z .dbf na .mdf. Wcześniej upewnij się, że w komputerze jest włączone wyświetlanie pełnej nazwy plików z rozszerzeniem; jeśli tego nie zrobiono, należy zmienić to ustawienie w menu „opcje folderów” na karcie „Widok” w panelu sterowania komputerem.
3
Po prostu usuń zaznaczenie z pozycji „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”, aby zastosować zmiany i zmień nazwę pliku, a następnie otwórz go w programie Excel. Tutaj wszystko może zależeć od tego, w jakim dokładnie programie plik został utworzony .dbf; jeśli wcześniej był używany dość specyficzne w szyfrowaniu programem, najprawdopodobniej, nie otwiera się.
4
Pobierz i zainstaluj na komputerze program do odszyfrowania plików .dbf. Takich programów jest dużo w internecie, jedna z nich nazywa się „Program do przeglądania DBF-plików”. Nie pobieraj programy z wątpliwych źródeł, należy ładować tylko z oficjalnych stron producentów. Sprawdź instalator na wirusy i po instalacji uruchom program. W menu głównym wybierz opcję przeglądaj pliki, po czym wprowadź katalog do DBF-danych, które chcesz odszyfrować.
5
Jeśli żaden ze sposobów programowej odszyfrowanie pliku bazy danych ci nie pomógł, zwróć uwagę, czy nie jest uszkodzony, czy jest on. Również w menedżerze plików sprawdź, jaki program został stworzony, a następnie pobierz ją w internecie, aby otworzyć, przy czym pożądane jest, aby użyć tej samej wersji, która tworzyła bazę danych.
Porada
W miarę możliwości staraj się dowiedzieć, jaki program został stworzony plik bazy danych.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.