Jak otworzyć dokumenty tekstowe na telefonie

Już dawno stał się popularny odczyt różnych plików tekstowych na telefon komórkowy. Takie dokumenty mogą być otwierane dzięki specjalnym programom, które nie zawsze są instalowane w pamięci telefonu, na początku. Te programy należy pobrać w internecie.

Jak otworzyć dokumenty tekstowe na telefonie

Instrukcja

1
Tak więc, warto wymienić kilka najbardziej popularnych programów do czytania plików w formacie tekstowym. Jedna z nich – Book Reader. Pobierz ją czytać na telefonie pliki tego rozszerzenia, jak, na przykład, doc. Jest to możliwe dzięki temu, że narzędzie sama konwertuje taka treść pliku źródłowego w plik .txt. Warto zauważyć, że i nadaje ten program jest wyłącznie do odczytu, ale nie do edycji dokumentów. Wszystko, co będzie dostępne, to zmiana odstępu między wierszami odległości, albo czcionki.
2
Program pod numerem 2 – Read Maniac, jeszcze jeden, tak zwany, „czytelnika” (czyli narzędzie, które daje możliwość tylko czytać dokumenty, a nie ich zmiany). Istnieją 3 rodzaje oprogramowania: ReadManiac Full, ReadManiac Light, a także ReadManiac Tiny. Pierwsza z nich jest pełną wersją, może przekonwertować dokument w dowolnym formacie, wygodny dla ciebie. Poza tym, ona sama rozpoznaje i znajdzie na swoim telefonie wszystkie odpowiednie pliki. Druga i trzecia wersja narzędzia są dostępne dla użytkowników w ograniczonym zakresie. Jednak ich plusem jest to, że dzięki temu można je składać na telefon nawet z bardzo małej pamięci.
3
Właściciele telefonów obsługujących format jar, mogą zainstalować aplikację Doc Viewer. Cechuje się prostotą użytkowania, a proces instalacji nie zajmuje dużo czasu. Program ten pozwala, jak i na komputerze, wyszukiwanie słowa lub frazy (funkcja wyszukiwania jest domyślnie włączona).
4
Poniższy program przedstawia szerokie możliwości nie tylko w czytaniu, ale i w edycji tekstu. To się nazywa MjBook. Ta aplikacja jest powszechnie, ponieważ działa doskonale na wszystkich urządzeniach mobilnych, obsługujących java. Jego nawet nie trzeba instalować na telefon. Wystarczy pobrać program i umieść ją w pamięci urządzenia. Dzięki wygodnemu interfejsowi i od razu możesz wypróbować wszystkie możliwości programu MjBook.
Porada
Po pobraniu wybranego programu (opcjonalnie z listy) uruchom go na swoim telefonie, a następnie wybierz plik, który chcesz przeczytać.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.