Jak odzyskać wiadomości w skrzynce pocztowej

W tej chwili istnieją dwie główne metody otrzymywania e-mail: poprzez interfejs www i poprzez program kliencki. Od niedawna coraz częściej był wykorzystywany jeszcze w jeden sposób – mieszany. Jego istota polega na uzyskaniu wiadomości z serwera, ale na program kliencki.

Jak odzyskać wiadomości w skrzynce pocztowej

Trzeba

  • Komputer z podłączeniem do internetu.

Instrukcja

1
Podczas konfigurowania typu mieszanego odbierania wiadomości e-mail niektórzy użytkownicy kręcą zaznaczenie z opcji „zapisz kopie wiadomości na serwerze”. Po otrzymaniu nowych wiadomości na serwerze e-maile są automatycznie przekierowywane na adres e-mail. Jak tylko dotrą do twojego folderu lokalnego, ich kopie zostaną usunięte z serwera, co nie pozwala produkować ich przywracanie.
2
Ale pomimo wyłączenie tej opcji, zapisz utratę mail jest nadal możliwe. Przede wszystkim trzeba sprawdzić nazwa protokołu, za pomocą którego odbywa się pobieranie skrzynek e-maili klientem. Do wyboru są dwa protokoły: IMAP i POP3. Ostatni protokół jest używany najczęściej i zazwyczaj jest wyborem wielu klientów domyślnie.
3
U tego protokołu są plusy (znacznie łatwiej dostosować) i minusy (nie synchronizuje lokalne katalogi). Znacznie większą funkcjonalność może zapewnić tylko IMAP. Wybrać go być może podczas edycji lub zmiany typu konta e-mail.
4
Usuń konto twojej skrzynce e-mail klienta (cała korespondencja pozostanie na komputerze). Kliknij menu „Narzędzia” i wybierz opcję „Konta”. W otwartym oknie wybierz skrzynkę pocztową, a następnie kliknij na przycisk „Usuń” i w wyświetlonym oknie potwierdzenia usunięcia naciśnij klawisz Enter.
5
Teraz trzeba utworzyć nowe konto z tym samym adresem e-mail. Zmień POP3 protokół IMAP. W oknie klienta poczty e-mail zostaną wyświetlone foldery poczty e-mail i ich kopie. W lokalnych folderach należy wyciąć wszystkie pliki i wklej je w podobne foldery IMAP (górne menu Tools opcję IMAP Folders). Pozostało tylko wykonać synchronizację z serwerem, aby uzyskać utracone maile.
logo
Kategoria:
E-mail

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.