Jak odzyskać usunięte wiadomości z szuflady

Przebierając się stosy listów na elektronicznej skrzynce pocztowej, można przypadkowo usunąć żądaną e-maile, nie zauważając ich. Takie listy zawsze można odzyskać, nawet po ich usunięciu z programu pocztowego kosza. Główny warunek — za pomocą specjalnych programów, a nie interfejsu www.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z szuflady

Trzeba

  • Oprogramowanie Outlook Express.

Instrukcja

1
Dlaczego praca z interfejsem www skrzynce pocztowej nie pozwala zapisywać usunięte wiadomości? Rzecz w tym, że podczas oglądania-mail na stronie internetowej korzystasz z informacji od serwera wiadomości. Program pozwala nie usuwać wiadomości z serwera przez pewien czas, który jest określony w ustawieniach programu pocztowego narzędzia, czyli właściwie listy zostały przez ciebie usunięte, ale ich kopie są przechowywane jako kopie.
2
W tej chwili wiele usługi pocztowe pozwalają na przechowywanie dużej ilości e-maili. Jedne oferują do 1 Gb wolnego miejsca, inne 7 Gb i powyżej. Dlatego przed usunięciem wiadomości warto zastanowić się, czy dużo jest na dedykowanym ci serwerze. Najlepszym rozwiązaniem jest usuwanie wiadomości e-mail na komputerze.
3
Do przechowywania wiadomości na serwerze, należy włączyć odpowiednią opcję. Aby to zrobić, kliknij menu „Narzędzia” w głównym oknie programu i wybierz opcję „Konta”. Do konta należy ustawić zaznaczenie na punkcie zachowania-mail na serwerze.
4
Domyślnie większość usług korzystają wysyłkę poczty przez POP3-protokołu. Wszystko byłoby dobrze, ale to właśnie ten protokół nie pozwala zapisywać kopie wiadomości na serwerze w celu ich późniejszego odzyskania, bez względu na istniejącą w ustawieniach opcję. Dlatego należy zmienić POP3 na IMAP.
5
Do synchronizacji wszystkich listów, które są na serwerze i komputerze, należy przejść do folderu „skrzynka Odbiorcza” i wybrać wszystkie e-maile. Skopiuj je, korzystając z kombinacji klawiszy Ctrl + C lub Ctrl + Insert. Przejdź do menu „Narzędzia”, wybierz „IMAP-folder” i wklej skopiowane wiadomości.
6
Teraz po usunięciu ważnego listu wystarczy przejść na IMAP-folder i znajdź swój zagubiony list. Za pomocą programu możliwe jest, aby odzyskać, kopiując w poprzednie folder.
logo
Article Categories:
E-mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *