Jak odzyskać dokument na prywatyzację

Dokument potwierdzający prawo własności do приватизированное noclegi, bardzo ważny, ponieważ będzie on potrzebny przy wszystkich transakcjach realizowanych z siedzibą: sprzedaży, oddania w dzierżawę. Ale co zrobić, jeśli został on zgubiony?

Jak odzyskać dokument na prywatyzację

Trzeba

  • – paszporty właścicieli;
  • – pieniądze do zapłaty cła.

Instrukcja

1
Znajdź adres Biura technicznego inventory (WIT) w siedzibie swojego mieszkania. Można to zrobić za pomocą strony internetowej federalnego WIT. Aby to zrobić, przejdź ze strony głównej serwisu www.rosinv.ru w sekcji „Mapa oddziałów”. Zobaczysz mapę Federacji Rosyjskiej. Znajdź swój region i zaznacz go kliknięciem myszy. Zostaniesz przeniesiony na stronę swojego regionalnego WIT. Tam znajdź link do swojego miasta, przez które można i dostać się na listę lokalnych WIT. W małych i średnich miastach jest biuro zwykle jeden, a w większych są w każdej dzielnicy. Można zadzwonić na podany numer i dowiedzieć się godziny pracy organizacji.
2
Kontakt ze wszystkimi właścicielami mieszkania, jeżeli została sprywatyzowana w częściach. Umów się na spotkanie z nimi o wygodnym czasu do wspólnej wizyty w WIT, tak jak osobiste stawiennictwo wszystkich właścicieli koniecznie. Przypomnij im o tym, że mają ze sobą musi być paszport.
3
Przyjdź do najbliższego oddziału WIT w godzinach pracy. Bądź przygotowany na to, że trzeba czekać w kolejce. Jeśli twoja WIT oferuje taką możliwość, zapisz się na wizytę z wyprzedzeniem — to pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu i nerwów. Gdy przyjdzie twoja kolej, skontaktuj się z działem organizacji i podsumuj mu swój problem. Napisz wniosek do uzyskania duplikatu dokumentów, o prywatyzacji, w którym trzeba będzie podać przyczynę braku poprzedniego: utratę, zniszczenie lub kradzież.
4
Zapłać za usługi budowy duplikatu dokumentu. Można to zrobić za pośrednictwem kasy WIT lub przez oddział dowolnego banku. Cena usługi waha się w zależności od regionu.
5
Przez określony czas, zwykle w ciągu jednego do dwóch tygodni, uzyskać duplikat dokumentu o prywatyzacji. Można to zrobić samodzielnie, bez obecności innych właścicieli.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli uda ci się jednak zlokalizować świadectwo po otrzymaniu duplikatu, nie należy używać starego dokumentu, dopóki nie проконсультируетесь z pracowników WIT, jak lepiej postąpić w tej sytuacji.

logo
Article Categories:
Sporządzenie dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *