Jak odzyskać pozew z sądu

W niektórych przypadkach po złożeniu pozwu w sądzie pojawia się konieczność odzyskać go z powrotem. To może być związane zarówno z pogodzenie się stron, jak i z błędami, które mają miejsce w pozwie, w którym powód chce naprawić.

Jak odzyskać pozew z sądu

Trzeba

  • – oświadczenie o zwrocie pozwu;
  • – wniosek o zwrot pozwu.

Instrukcja

1
Jeśli pozew złożony do sądu właściwości ogólnej i jeszcze nie została podjęta przez sąd do produkcji, napisać oświadczenie o zwrocie pozwu. Należy wykupić go z uwzględnieniem następujących zaleceń. W „czapce” wprowadź oznaczenie sądu, do którego jest kierowany wniosek, nazwa powoda i pozwanego, ich adresy. Poniżej „czapki”, na środku arkusza wpisz nazwę dokumentu „oświadczenie o zwrocie pozwu”. W tekście głównym należy poinformować o chęci zwrotu złożone pozew z sądu, сошлитесь na artykuł 135 kodeksu postępowania Cywilnego federacji ROSYJSKIEJ (GPK federacji ROSYJSKIEJ). Dokument podpisać, ustawić aktualną datę. Jeśli reprezentujesz organizację, swój podpis powinien postawić jej kierownik, trzeba będzie również i drukowanie.
2
Jeżeli pozew został wniesiony do sądu arbitrażowego, do czasu ustalenia w sprawie przyjęcia pozwu do produkcji można również zwrócić się do sądu o jego zwrocie. Jednak w tym przypadku nazwać dokument należy „wniosek o zwrot pozwu”. Link daj na artykuł 129 Arbitrażowego postępowania cywilnego federacji ROSYJSKIEJ (APK federacji ROSYJSKIEJ). Treść dokumentu powinna być analogiczna do opisanej w ustępie 1.
3
Po tym, jak wniosek lub wniosek zostanie dokonana, idź do sądu osobiście. Korzystać z usług poczty nie warto, bo w tym przypadku stracisz cenny czas i możesz nie zdążyć złożyć dokument do przyjęcia pozwu do produkcji.
4
Jeśli nie możesz udać się do sądu osobiście, skieruj tam swojego przedstawiciela, którego uprawnienia przeświadczeni pełnomocnictwa, wykonane zgodnie z wymogami prawa.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli sąd zwrócił pozew, masz prawo do zwrotu zapłaconej opłaty państwa. Albo może być зачтена przy składaniu innego pozwu w ramach trzyletniego okresu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.