Jak odwołać wysłana wiadomość

Aby anulować wysyłanie wiadomości e-mail musi być spełniony jeden z dwóch warunków: musisz korzystać z usługi Gmail lub programem Microsoft Outlook 2007 lub 2010, a przy tym mieć konto Microsoft Exchange Server 2000, Exchange Server 2003 lub Exchange Server 2007. We wszystkich pozostałych przypadkach odwołać wysłana wiadomość nie jest możliwe.

Jak odwołać wysłana wiadomość

Instrukcja

1
Większość darmowych usług pocztowych nie korzysta z programu microsoft Exchange, jeśli jednak masz konto tego typu i do wysyłania wiadomości e-mail korzysta z programu Microsoft Outlook 2007 lub 2010, wykonaj następujące czynności.
2
W dziale „Poczta” w okienku nawigacji kliknij folder „Wysłane” i otwórz wiadomość, którą chcesz odwołać. W grupie „Kroki” na karcie „Komunikat” wybierz najpierw polecenie „Inne czynności”, a następnie „Przegląd wiadomości”. Należy wybrać opcję „Usuń nieprzeczytane kopie”.
3
Określ, należy zastąpić literę na nowy lub go usunąć. Zaznacz pole wyboru w celu uzyskania potwierdzenia, czy określona czynność będzie z powodzeniem produkuje.
4
W dodatku do podjętej próby odwołania maile można wysłać nową wiadomość, w zamian poprzedniego. Na przykład, jeśli zapomniałeś dodać załącznik, spróbuj odwołać list i wysłać nową, z wymaganym załącznikiem. Oryginalna wiadomość zostanie usunięta ze skrzynki pocztowej odbiorcy, jeżeli go jeszcze nie odkrył, a w zamian przyjdzie nowe.
5
W tym celu w zakładce „Poczta” wybierz folder „Wysłane”. Otwórz wiadomość, którą chcesz odwołać i zastąpić. W grupie „Kroki” na karcie „Komunikat” wybierz polecenie „Inne czynności”, a następnie „Przegląd wiadomości”. Wprowadź wartość „Usuń nieprzeczytane kopie i zastąpić je nowymi wiadomościami”.
6
Kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany. Możesz także usunąć lub dodać wymagane załączniki. Zakończ proces, naciskając przycisk „Wyślij”.
7
Jeśli używasz do wysyłania i odbierania poczty e-mail usługi Gmail, otwórz w przeglądarce swoją skrzynkę pocztową, a następnie przejdź do sekcji „Ustawienia”. Otwórz zakładkę „Laboratorium” i zgadzam się na wykorzystanie eksperymentalnych funkcji od Gmail.
8
Aktywuj funkcję „Anulowanie wysyłania listów” i zapisz zmiany. Teraz, w kilka sekund po wysłaniu wiadomości, możesz wycofać swoją wiadomość.
logo
Kategoria:
E-mail

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.