Jak odróżnić rhinestone od szyby

Rhinestone ceniona na całym świecie jako materiał do biżuterii, wyrobów artystycznych i piękne naczynia. W rzeczywistości, kryształ jest rodzajem szkła bardzo wysokiej jakości. Dlatego szczególnie ważne umieć odróżnić wyroby z kryształu górskiego od szklanych imitacji.

Jak odróżnić rhinestone od szyby

Instrukcja

1
Trzymaj urządzenie w ręku. Rhinestone w dotyku jest bardzo zimny w odróżnieniu od zwykłego szkła. Patricia Starożytnego Rzymu używali w upale kryształowe kule do chłodzenia dłoni. Dlatego produkt ze szkła nagrzeje się w dłoni znacznie szybciej przedmiotu z naturalnego kryształu.
2
Uważnie obserwuj produkt. Pęcherzyki powietrza, małe plamy będą mówić o autentyczności kamienia. Bo idealnie przezroczyste perfekcyjne produkty, najprawdopodobniej, będą wysokiej jakości imitacje.
3
Kryształ – bardzo twardy minerał. W skali Mohsa twardsze niego tylko topaz, korund i diament. Przesuń szkłem po szklanej powierzchni. Na niej powinny zostać rysy.
4
Rhinestone znacznie mocniejsze od szkła. Jednak próbować go na zamocowanie nie warto. Kryształowe produkty także mogą się potłuc, jak i szklane.
5
Jeśli kupisz naczynia z kryształu górskiego, należy rozważyć jej na światło. Szkło ma białości, i w świetle dziennym nie ma kolorowych odcieni.
6
Delikatnie uderz kieliszki o siebie. Kryształowe wyroby oczywiście czysty, dźwięczny i najważniejsze – długi dźwięk.
7
Zwilż palce w wodzie i przesunąć je w kryształowej powierzchni produktu. Musi wydać podobny do dzwonka słaby dźwięk. Zwykłe szkło nie brzmi.
8
W wyglądzie rhinestone bogatszy i szlachetniejszy szkła. Według tradycji na kryształowe powierzchni zadają dalej fasetowym nieskomplikowane rysunki. Chociaż, to nie jest wyznacznik. Klasyczne uznaje się gładkie kieliszki z kryształu.
9
Najbardziej wiernym i skutecznym sposobem określenia autentyczności kryształu jest badanie, podczas którego specjaliści z dużym prawdopodobieństwem określi fałszerstwo.
Porada
Od gorącej wody, kieliszki z kryształu górskiego stają się mgliste. Dlatego do mycia należy użyć zimnej wody, a następnie wytrzeć kryształowego naczynia wódką lub spirytusem.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.