Jak odnowić prawo własności na działkę

Rozwiązanie wielu problemów związanych z nieruchomościami, może trwać bardzo długo z powodu braku tych lub innych dokumentów lub praw. Dlatego, na przykład, brak prawa własności do działki, może być przeszkodą dla budowy struktur na tym odcinku.

Jak odnowić prawo własności na działkę

Trzeba

  • видетельство o państwowej rejestracji prawa własności, paszport katastralny działki, paszport techniczny na dom.

Instrukcja

1
Podpisz umowę darowizny z poprzednim właścicielem działki. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług notariusza. Na podstawie tej umowy działka przechodzi na ciebie od poprzedniego właściciela, bez dodatkowych opłat.
2
Weź do biura technicznego inventory dokumenty na dom. Należy również do inspekcji rolnej wziąć dokumenty na ziemię. Do tych dokumentów należą te, które potwierdzają prawo własności działka pana, który daje ten odcinek. Również trzeba wziąć świadectwo o państwowej rejestracji prawa własności, jeśli to prawo zostało zarejestrowane po 1997 roku, paszport katastralny działki, paszport techniczny dom. Jeśli obecny właściciel jest w związku małżeńskim i działka została kupiona w trakcie małżeństwa, to również wymaga zgody małżonki lub małżonka, poświadczone przez notariusza.
3
Złożyć wszystkie te dokumenty w Zarządzanie Federalnej Rejestracji Usługi w celu przeprowadzenia ponownej rejestracji prawa własności w tym rejonie, w którym znajduje się działka.
4
Podpisz umowę kupna-sprzedaży. Ale ponieważ umowa kupna-sprzedaży nie jest rejestrowany w organach państwowych, to w momencie zawarcia takiej umowy i przeniesienie prawa własności – to dwie różne rzeczy i nie występują jednocześnie.
5
Po zawarciu umowy kupna-sprzedaży, zbierz te same dokumenty, które są niezbędne i darowizny działki. Przekaż cały komplet dokumentów w urzędzie Federalnej Usługi Rejestracji do zakończenia całej procedury rejestracji prawa własności.
6
Jeśli działka jest własnością ci na prawo użytkowania na czas nieokreślony i chcesz przetłumaczyć go na własność, to napisz oświadczenie o nabyciu prawa do działki. To oświadczenie wraz z katastralnego planem działki zabrać w organ wykonawczy władzy publicznej lub organy samorządu terytorialnego. W ciągu dwóch tygodni organy państwowe na podstawie wniosku podejmują decyzję o transmisji fazy wam na własność lub oferowane do zawarcia umowy kupna-sprzedaży.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.