Jak odklejenia szkło reflektora

Szkło reflektora może pęknąć od uderza w niego kamienie spod kół jadącego przed nami samochodu. Jeździć z uszkodzonym reflektorem bardzo niebezpieczne, tak i inspektor POLICJI może wypisać mandat. Dlatego szybę należy wymienić w krótkim czasie.

Jak odklejenia szkło reflektora

Trzeba

  • – budowlany suszarka do włosów;
  • – wkrętaki;
  • – klucze;
  • – rękawice bawełniane;
  • – uszczelniacz;
  • – nowe szkło reflektora.

Instrukcja

1
Wytrzeć wilgotną szmatką nadwozie wokół światła. Jeśli zbite szkło, to w żadnym wypadku nie wolno myć samochodu, ponieważ dostaje się do środka woda może być przyczyną zwarcia. Otworzyć pokrywę komory silnika i zdjąć ujemny zacisk z akumulatora, aby odłączyć od samochodu. Spróbuj delikatnie wyciągnąć wszystkie kawałki. Koniecznie załóż bawełniane rękawiczki, aby przypadkowo nie uderzyć ręce.
2
Wymontować reflektor. Do tego odnoszą się do książki obsługi samochodu. Znajdź punkt, w którym szczegółowo opisano proces demontażu bloku-reflektory.
3
Odłączyć osłonę chłodnicy. Do tego trzeba odkręcić wszystkie śruby i nakrętki trzymające jej. Teraz według instrukcji znajdź wszystkie śruby, którymi jest przymocowany obudowa reflektora. Delikatnie odkręć je. Staraj się zapamiętać położenie każdego самореза, aby nie pomylić miejscami po złożeniu tylnej.
4
Нащупайте na tylnej stronie klocek przewodów. Delikatnie wyjmij ją. Staram się nie stracić gumowa uszczelka. Bez niego reflektor nie będzie prawidłowo funkcjonować.
5
Trzymając za korpus reflektor i pociągnij go do siebie, przykładając niewielką siłę. Reflektor musi popuścić z mocowań i łatwo вынуться.
6
Wyczyść faro lekko wilgotną szmatką. Brud i kurz, забившиеся w trudno dostępne miejsca, można usunąć za pomocą małej szczoteczki do czyszczenia. Nie zapomnij, aby obejrzeć gniazdo, w którym była reflektor.
7
Włącz budowlany suszarka do włosów. Płynnymi ruchami kolistymi podgrzewać krawędź szkła reflektora do tych, aż klej zacznie mięknąć. Wtedy trzeba delikatnie podważyć śrubokrętem za krawędź szyby i delikatnie go usunąć. Nie nadający się szkło można od razu wyrzucić.
8
Usunąć resztki starego kleju z obudowy reflektora. Starannie odtłuścić krawędź na całym obwodzie. Wyjmij z opakowania nową szybę. Trzeba go też odtłuścić. Nałóż na nową szybę i na korpus reflektor uszczelniacz. Lekko podgrzać go budowlanych, suszarka do włosów. Następnie delikatnie docisnąć szkło do obudowy reflektora, upewniając się, aby nie powstało zakłóceń.
9
Nadmiar uszczelniacza należy starannie usunąć. Daj lampie trochę wyschnąć. Montaż blok-reflektory w odwrotnej kolejności i sprawdź jej działanie.
Porada
Nie należy dotykać lampy reflektory gołymi rękami! Z powodu tłuszczu na szybie lampa może перегореть po włączeniu. Jeśli jednak wota do lampy, to przetrzyj ją szmatką zwilżoną w alkoholu.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.