Jak oczyścić wodę z rdzy

Niestety, wodę z wody kran w mieszkaniu w większości przypadków nie można nazwać wzorem jakości. W nim jest wiele zanieczyszczeń, w tym i rdza, która pojawia się z powodu utleniania i rozkładu zużytych metalowych rur. Wiele osób od dawna chcieli pić taką wodę, woli kupować butelkowaną wodę mineralną, choć i pojemniki z tworzywa sztucznego na swój sposób szkodliwy. Ale jeśli do picia i gotowania wody można jeszcze kupić, to jak być, na przykład, z praniem? Teraz jest okazja, aby pozbyć się rdzy za pomocą różnych sposobów oczyszczania wody.

Jak oczyścić wodę z rdzy

Instrukcja

1
Najprostszym, choć niedoskonały sposób – nalać wody do dowolnego pojemnika i dochodzić w ciągu pewnego czasu. Za kilka dni pojawi się na dnie naczynia rdzawy osad. Wlać wodę do innego pojemnika, uważając, aby nie wymieszać brązowy zawiesiny.
2
Większe frakcje rdzy nie można dopuścić, stawiając na wejściu przewodów wody do mieszkania filtr siatkowy. Czasami jest on montowany w konstrukcji wodnej licznika. Taki filtr jest netto cylinder, który jest zwykle wykonywane ze stali nierdzewnej, w metalowej obudowie. Komórki w siatce są różne — od tego zależy skuteczność oczyszczania wody. Im mniejsze rozmiary komórek, tym czystsza woda. Ale zbyt małe komórki mogą закупориваться, i filtr trzeba demontować, aby wyczyścić. I, nie mniej jednak, taka konstrukcja jest łatwa w stosowaniu i nie wymaga jakiegoś specjalnego obsługi: siatkę wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą.
3
Taki sam filtr siatkowy można ustawić zawór czerpalny. Niektóre baterie zawierają już siatki w swojej konstrukcji. Na dźwig można dołączyć również картриджный filtr z trzystopniową oczyszczaniem wody. Wtedy wraz z oczyszczaniem ją z rdzy można pozbyć się chloru.
4
Filtrować wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, w tym i od rdzy, można za pomocą węgla кувшинного filtra. Takie filtry są łatwe w użyciu i dostępne, ponieważ są tanie. Ale mają cechę: jeśli nie będziesz regularnie zmieniać węglowy wkład z tonerem, to nie tylko oczyścić wodę, ale i ryzyko dostać jakąś chorobę. Stary filtr staje się siedliskiem bakterii.
5
Istnieją również filtry, które usuwają z wody rozpuszczone w niej żelazo i mangan, a także filtry, które obniżają twardość wody. Ostatnie zawierają specjalne zasypywania, z pomocą których z wody częściowo usuwa żelazo i inne metale.
6
Dobrze oczyszcza wodę tak zwany system odwróconej osmozy. Jest to mechanizm, na podstawie którego leży kasetę i najsubtelniejsza membrana ze szczelinami, przepuszczającymi tylko cząsteczki wody. W procesie oczyszczania nie są używane żadne środki chemiczne. W przefiltrowanej wodzie nie ma rdzy i zanieczyszczeń, ma lepsze walory smakowe. Takie systemy są montowane pod zlewozmywakiem w kuchni, wrzynają się w rurociąg, a dla czystej wody pojawi się oddzielny kran. Niestety, обратноосмотическая system — przyjemność nie jest tania.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.