Jak ocenić wartość książki

Cena książek, w tym zabytkowej, zależy od wielu czynników, wziąć pod uwagę wszystkie z nich nie można nawet doświadczonym pracownikom domów aukcyjnych i zabytkowych salonów. Przy czym stwierdzić, że książka nie przedstawia wartości i zupełnie неликвидна, można z większą dozą pewności, niż wierzyć w to, że ją zakupić nawet za wysoką cenę raz znajdzie się dużo chętnych.

Jak ocenić wartość książki

Instrukcja

1
Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na stan i bezpieczeństwo książki, które uważa się za cenne i zamierzają sprzedać. Koszt zniszczonego rodzaje i znacznie uszkodzonego „фолианта”, nawet jeśli popyt na tę książkę istnieje, nie będzie duża. Miłośnicy antyków gonią przede wszystkim za dobry stan tych przedmiotów, które zbierają, za tymi rzadkimi wyjątkami, na których ogólne przepisy historii nie zadziałały.
2
Spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o historii książki, czyli tego konkretnego egzemplarza, którego jesteś posiadaczem. Czasami niezwykłe losy książek cenione wyżej niż jej zawartość. Poznaj wszystkie napisy, znaczki, экслибрисы, które zostały pozostawione przez poprzednich właścicieli – w starej książce można wykryć autograf znanego poety lub drukowanie osobistej biblioteki cesarza, raz w setki razy zwiększy jej koszt.
3
Pomyśl o tym, jakie znaczenie może grać w historii kultury pismach tego autora, którego książka trafiła w ręce. Pierwsze edycje znanych wszystkich klasycznych dzieł naukowych lub prac cenione bardzo wysoko, więc jak liczne przedruki, nawet „uzupełnione i poprawione”, są postrzegane библиофилами z прохладцей. Gwarancją wysokiej użyteczności książki na букинистическом rynku będzie również fakt, że wydana ona była jeszcze za życia swego autora.
4
Oceń, w końcu, ten zewnętrzny spektakularny efekt, który tworzy twoja książka – wiele skrzydła xix i początku ubiegłego wieku zachwycają swoim wdziękiem, a czasem i вычурностью. Na dzień dzisiejszy mam kolekcjonerów, оформляющие przy pomocy zabytkowych woluminów własne mieszkanie, są one bardzo mało przywiązują wagę do treści książki. Dla nich ważne jest to nietypowa konstrukcja oprawy i grzbietu książki, które będą cieszyć oko właściciela i za każdym razem zaskakiwać gości w domu.
logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.