Jak obszyć meble tapicerowane

Poszycie nie tylko daje mebli tapicerowanych drugie życie i odświeży wnętrze. To również sprawi, meble wygodne i pomoże dostosować utracone z wiekiem jędrność i twardość foteli.

Jak obszyć meble tapicerowane

Trzeba

  • – metr;
  • – marker;
  • – zszywacz;
  • – обойные гвозди4
  • – młotek;
  • – tkanina obiciowa;
  • – pianki;
  • – klej;
  • – nożyczki

Instrukcja

1
Najpierw zdejmij miarki, korzystając składany metrze. Następnie zrób na обивочном płótnie niezbędnych znaczników. Użyj jako szablonu części siedziska i oparcia, przeznaczone do tapicerki, zwracając uwagę na linie na tkanki grubym markerem. Jeśli masz zamiar обить poduszki, składniki siedzisko fotela lub kanapy, przygotuj dla nich oddzielny szablon.
2
Podczas cięcia konopie w celu uzyskania prostej linii wyciągnij z płótna wątek. Kiedy będziesz śledzić na tkanki szablony lub wyciąć części cięcia w nim zostawić około dwóch centymetrów do dodatków na szwy. Cienka pianka кроите nożyczkami z długimi ostrzami (25cm). Dla pianki o grubości 3 – 4 cm użyj piła z grubszą oparciem. W tym przypadku warstwy uzyskuje się wysokiej jakości i równe.
3
Dołączając поролоновую szczegół do drewnianego stelaża klejem, dokładnie промазывайте im obu powierzchni. Wytrzymując pięć minut po nałożeniu kleju, połącz elementy i mocno docisnąć dłońmi, zapewniając tym samym trwałość połączenia. Elementy pomocnicze mocować gwoździami lub wkrętami. Te z nich, które posiadają drucianą podstawę dla tapicerki oparcia kanapy, strzelać обойным młotkiem.
4
Обивочное płótno mocować do ramy stelaża za pomocą zszywacza. Delikatnie подгибайте krawędzi, dokładnie stosowania i натягивая tkaniny. Uważaj, aby na powierzchni nie ma zmarszczek i fałd. Разравнивайте i расправляйте palcami włókna, uwalniając ich od uszczelnienia i guzków na całej powierzchni. To pozwoli rozłożyć wypełniacz równomiernie.
5
Czasami jakieś stojące lub nabłonkowe elementy należy zabezpieczyć na czas, użyj do tego szpilki krawieckie. Jeśli mocowanie należy wykonać na drewnianą podstawę, weź обойные gwoździe. W celu nadania нарядного rodzaju produktu z nową tapicerką użyj taśmę lub gwoździe ozdobne kapelusze.
logo
Kategoria:
Meble i wystrój

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.