Jak obliczyć zaliczkę

W przepisach jest napisane, że płace powinny być wydawane w przedsiębiorstwie dwa razy w miesiącu, zaliczkę, a resztę kwoty. Wypłacane do 15 dnia bieżącego miesiąca. W każdym zakładzie zaliczkę liczą na różne sposoby. Zaliczkę można obliczyć na табелю dni roboczych, i stanowi równowartość procent (40% od kwoty).

Jak obliczyć zaliczkę

Trzeba

  • Wykaz;
  • Kalkulator;
  • W „1C Przedsiębiorstwo. Płace i kadry”

Instrukcja

1
Weź kartę i oblicz, ile dni przepracował pracownik od 1 do 15 liczba.
2
Podzielenie wynagrodzenia na wszystkie robocze dni danego miesiąca i pomnożyć przez liczbę dni przepracowanych do 15 dnia.

Kwota ta jest z góry.

3
Podzielenie wynagrodzenia na 40% i kwota ta będzie z góry.
Należy zwrócić uwagę
Wypłata wynagrodzenia raz w miesiącu, stanowi naruszenie przepisów prawa pracy i prowadzi do odpowiedzialności administracyjnej (artykuł 136 kodeksu Pracy Federacji Rosyjskiej).
Uważnie śledź i wypełnić wykaz przepracowanych dni pracowników (zwolnienia, zaniechania, czasu wolnego). Zamykaj dwa razy w miesiącu wykaz, aby nie pojawiły się problemy z prawa pracy.

Porada
Dzień wypłaty zaliczki może być zainstalowany w zakładzie wewnętrznym układem zbiorowym lub umowy o pracę z każdym pracownikiem..
Jeżeli wypłaty dokonywane są raz na dwa tygodnie w pełni wywiewanym miesiącu kwoty zaliczki i kwoty głównej części będą równe.
Zainstaluj program „1C Предриятие. Płace i kadry”.

logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.