Jak obliczyć czas jazdy na trasie

W organizacjach transportowych kierowcy należy dowiedzieć się, ile u nich odejdzie czasu na konkretną trasę. Ale nie każdy wie, jak to zrobić, aby uzyskać najbardziej dokładne dane.

Jak obliczyć czas jazdy na trasie

Trzeba

  • – mapa;
  • – kieszonkowy dróg;
  • – GoogleMaps;
  • – GPS navigator.

Instrukcja

1
Określ odległość do miejsca docelowego za pomocą GoogleMaps przed przystąpieniem do obliczania czasu jazdy na trasie. Wyznacz trasę za pomocą narzędzia „linia” – otrzymasz dokładną odległość do wybranego punktu. Tę wartość oznaczają zazwyczaj literą S. Oprócz GoogleMaps do obliczania odległości można używać kieszonkowy dróg.
2
Oblicz średnią prędkość poruszania się (V). Wartość ta zależy od tego, jak dokładnie masz zamiar się poruszać. Powiedzmy, że można poruszać się samochodem po mieście z prędkością 40-60 km/h, a poza miastem średnia prędkość wynosi 90-120 km/h.
3
Oblicz czas ruchu po obliczeniu drogi i prędkości. Aby to zrobić, należy użyć następującego wzoru: t=S/V, gdzie t – szukane czas, a V i S – znalezione powyżej wartości.
4
Uwaga, przed tym, jak produkować podział wymiarze wartości, warto je najpierw doprowadzić do jednej jednostki. To znaczy, jeśli masz drogę w metrach, to bierz prędkość w metrach na sekundę. I w związku z tym, jeśli znasz drogę w km, prędkość bierz w kilometrach na godzinę. Tak masz w pierwszym przypadku czas w sekundach i w godzinach – w drugim. Ale warto zauważyć, że dokładność tej metody nie jest bardzo wysoka, tak i obliczenia nie różnią się szczególną łatwością.
5
Zwiększ dokładność obliczeń za pomocą nawigatora GPS, może być u ciebie w postaci pojedynczego urządzenia lub w formie wbudowanej funkcji w telefonie. Weź urządzenie i ustawić na mapie trasę. Program szybko utoruje drogę uzupełnienie i pokaże go na mapie, przy czym oznaczy i odległość.
6
Zacznij ruch na trasie transportu, GPS analizuje prędkość i automatycznie dokona obliczenia planowanego czasu w drodze. Po tym, jak zakończyć ruch na trasie, przejdź do następującego podklucza podsumowania, tam będzie podany dokładny czas, który poświęciliśmy na poruszanie się.
Porada
W celu określenia czasu jazdy na trasie można również skorzystać z internetowej kalkulator, który można znaleźć na wielu stronach transportowych.

logo
Article Categories:
Sterowanie autem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *