Jak odpalić samochód, jeśli akumulator jest na wyczerpaniu

W zimie, w związku z silnymi mrozami, w samochodach szybko siada bateria. Panikować i uciekać się do pomocy warsztatu nie koniecznie. Można odpalić samochód sami.

Jak odpalić samochód, jeśli akumulator jest na wyczerpaniu

Instrukcja

1
Zimą często zdarzają się silne mrozy. W niskiej temperaturze maszynowy bateria siada dwa razy szybciej niż zwykle. Jeśli samochód nie chce zapalić, najprawdopodobniej baterii nie brakuje energii. Istnieje kilka sposobów, za pomocą których można zaradzić tej sytuacji. Pierwszy i najprostszy to holowanie. Tak jak w baterii nie ma wystarczającej mocy, aby odpalić rozrusznik, trzeba go rozkręcić „ręcznie”. Poproś przejeżdżających obok kierowców pomóc.
2
Połączyć linką dwa samochody. Wycisnąć sprzęgło do oporu i przytrzymaj, a następnie przełącz się na drugi bieg i dać sygnał буксирующему samochodu. Przy prędkości około trzydziestu kilometrów na godzinę rozrusznik ruszy. Następnie przełącz się na neutralny bieg i puść pedał sprzęgła.
3
Innym sposobem jest nazywana „прикуривание”. W tym przypadku również trzeba uciec się do pomocy przejeżdżających samochodów. Poproś kogoś trochę naładować od ich samochodu twój. Wyłącz zapłon w obu maszynach. Następnie podłącz kable od akumulatora rozładowanego do pulpitu tak: „plus” do pozytywnej zacisku, „minus” do dość odległej punktu (do nadwozia lub do bloku cylindrów).
4
Teraz trzeba odpalić samochód wyposażony jest w akumulator. Kierowcy trzeba trochę „газовать”, aby starczyło energii na ładowanie. Samochód przez jakiś czas ruszy, po czym można zdjąć kable i wyruszyć w drogę.
5
Jeśli obok przejeżdżających samochodów nie okazało się, poprosić o pomoc przechodniów. Poproś, aby twój samochód popchnęły. Wycisnąć sprzęgło do oporu i przelaczyc na drugi bieg lub trzecią. Następnie po przyspieszania samochód zaczyna się trochę trząść, ale potem zaczyna. Na słabego akumulatora daleko jechać nie będzie. Dlatego zaleca się, aby dostać się do najbliższego warsztatu i naładować.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli uciekają się do metody „прикуривание”, należy zachować ostrożność. Kable należy podłączać od rozładowanego akumulatora do pulpitu, a strzelać w porządku z dokładnością tak na odwrót, tak jak twój samochód będzie w tym czasie likwidacji.

Porada
Jeśli twój samochód pchały, a ona tego nie zgaś silnik, dopóki nie dotrzesz do odpowiedniego miejsca. Drugi raz tak się nie da. Bateria siądzie całkowicie.

logo
Article Categories:
Sterowanie autem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *