Jak otworzyć klapę wlewu paliwa

Każdy pojazd wykonuje swoją pracę na paliwie. Po zakupie nowego „iron horse” niektórzy kierowcy zastanawiają się, jak go można „pić”. Tak jak w różnych samochodach zbiorniki paliw są otwierane w różny sposób, wszystko zależy od danego modelu.

Jak otworzyć klapę wlewu paliwa

Instrukcja

1
Znajdź dźwignię z wizerunkiem znaku stacji benzynowej kolumny, jeśli właściciel maszyny do produkcji zagranicznej. To właśnie w nich najbardziej rozpowszechnione ten sposób otwierania. Jeśli masz samochód z kierownicą po lewej stronie, to znajduje się on z lewej strony od prawa fotele na progu drzwi. Samochody z kierownicą po prawej stronie można go znaleźć podobnie, tylko z prawej strony.
2
Pociągnąć dźwignię do góry i poczekaj щелка, po którego pokrywa swojego wlewu paliwa otwiera się. Następnie można przejść do bezpośredniej tankowaniu samochodu. A do tego aby zamknąć właz po zatankowaniu samochodu paliwem, trzeba będzie mocno naciskać na luke, przy tym mocno przycisnąwszy go do obudowy.
3
Uwaga, w niektórych przypadkach, inteligentnych samochodów można dokonać otwieranie wlewu paliwa za pomocą odpowiedniego przycisku. Może ona znajdować się w różnych miejscach kabiny maszyny. Najczęściej, oczywiście, to drzwi kierowcy lub na desce rozdzielczej. Jest również sygnowana wizerunkiem stacji benzynowej kolumny.
4
Produkować otwieranie wlewu paliwa, wystarczy leciutko nacisnąć na niego. Również w niektórych auto produkcji zagranicznej i we wszystkich samochodach krajowych marek klapa pojemnika otwiera się tylko ręcznie. W bardzo rzadkich przypadkach pokrywa wlewu paliwa jak nie na zwykłą pokrywę, a na откручивающуюся wlewowy. Zazwyczaj można je spotkać tylko na sportowych samochodach. Takie osłony jest bardzo łatwy do zdejmowania i zamykać. Najważniejsze – należy uważać, aby po napełnieniu była szczelnie zwinięte.
5
Pociągnij pokrywę na siebie, jeśli wlewu paliwa mechaniczne otwieranie. Przy tym można chwycić za wgłębienie na nią. Należy również zwrócić uwagę podczas postoju samochodu na stacji benzynowej, że бензозаправочный luke może być usytuowany z każdej strony nadwozia. I nie zapomnij, aby po napełnieniu swojego „żelaznego konia” wkręcić zużycie wlewowy, a także jak można gęstsze zamknąć pokrywę wlewu paliwa.
logo
Article Categories:
Sterowanie autem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *