Jak zagłuszyć turbinę

Jeśli silniki benzynowe można zagłuszyć proste wyłączeniem zapłonu w silnikach wysokoprężnych jednostkach takiego systemu nie ma. W związku z tym istnieją inne sposoby, aby zagłuszyć turbinę. Przy tym należy ściśle przestrzegać zasad, aby przedłużyć żywotność silnika.

Jak zagłuszyć turbinę

Instrukcja

1
Odciąć dopływ paliwa. Jeśli masz turbina stoi na samochodzie osobowym, to wystarczy ustawić kluczyk w stacyjce w pozycji. W rezultacie nastąpi zadziałanie elektrozaworu, który zamknie wszystkie dopływ oleju napędowego w systemie paliwowej. Nowoczesne modele samochodów wyposażone są również w system, który między innymi przerywa dopływ impulsów sterujących, które umożliwiają wtryskiwacze.
2
Naciśnij specjalny przycisk, w które wyposażone są samochody ciężarowe, ciągniki i duże autobusy. Może być umieszczona na podłodze w okolicach nóg kierowcy, na desce rozdzielczej lub mieć widok dźwigni. Zadziałanie tego przycisku powoduje zatkanie dopływu paliwa mechanicznym w pompie wtryskowej. Jednak nie wystarczy po prostu nacisnąć przycisk. Aby zagłuszyć turbinę, przytrzymaj wciśnięty do zatrzymania silnika.
3
Wyłączyć turbinę bez wyłączania sprzęgła za pomocą urządzenia do nakładania paliwa. Ten sposób jest bardzo skuteczny na zjazdach lub przy hamowaniu przed światłami. Można go używać również tylko na tych samochodach, które są wyposażone w mechanicznie. Jeśli twoja maszyna jest wyposażona электроклапаном, to korzystanie z tej metody może stać się przyczyną awarii systemu zasilania.
4
Skorzystaj z innym przyjęciem do głuszenia turbiny, jeśli masz uszkodzony zawór elektryczny. Przy tym nie trzeba wyłączać transmisję, po prostu puścić sprzęgło z jednoczesnym naciśnięciu na hamulec. Aby metoda była bardziej skuteczna, włącz wstępnie najwyższy bieg.
5
Przy niskich temperaturach najlepiej wlewać w miska olejowa turbiny trochę benzyny, aby ułatwić start w przypadku ogłuszania. Ten sposób pozwala złagodzić lepkość oleju. Tylko pamiętaj, że po zakończeniu zimy koniecznie należy zmienić olej, ponieważ benzyna prowadzi do jego utlenianie.
logo
Kategoria:
Sterowanie autem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.