Jak odzyskać utracone prawo jazdy

Najważniejszym dokumentem dla amatora jazdy jest prawo jazdy. Bez niego nie wsiadać za kierownicę. Niektórzy kierowcy na pewno do czynienia z takim problemem, jak utrata tego dokumentu. Nie jest to przyjemna sytuacja, ale odzyskać prawo jazdy nie jest tak trudne, najważniejsze to wiedzieć, co robić i gdzie się udać.

Jak odzyskać utracone prawo jazdy

Trzeba

  • – paszport,
  • – zaświadczenie lekarskie,
  • – rejestracja,
  • – karta kierowcy,
  • – zdjęcie,
  • – pieniądze.

Instrukcja

1
Uzyskać tymczasowe prawo jazdy. W tym celu należy przejść na posterunek POLICJI w miejscu zamieszkania i napisz podanie. Raz wydać nowy dokument nie będą mogli, tak jak konieczna weryfikacja – czy naprawdę jesteś zagubiony dokument, a nie zostali pozbawieni go w sądzie. Tymczasowe zezwolenie na prawo kierowania pojazdem będzie ci wydane na okres do dwóch miesięcy. Za tę usługę trzeba zapłacić państwową opłatę 500 zł.
2
W okresie obowiązywania tymczasowego dowodu trzeba odzyskać utracony dokument. Aby to zrobić należy udać się na posterunek POLICJI. Najwygodniej będzie to zrobić, jeśli mieszkasz tam, gdzie jest określone. Jeśli mieszkasz w innym regionie, należy zrobić tymczasową rejestrację.
3
Podanie do POLICJI wykaz dokumentów niezbędnych do odzyskania utraconego prawa jazdy. Trzeba mieć przy sobie wniosek o wymianę dokumentu, kopia dowodu osobistego, poświadczoną przez notariusza, rejestrację, dokument o ukończeniu szkolenia w szkole nauki jazdy, zdjęcie, zaświadczenie lekarskie.
4
Dopilnuj, aby pomoc była czynna. Nawet jeśli jej okres zakończył się tylko jeden dzień temu, ponownie, trzeba przejść badania lekarskie. Zapłacisz państwową opłatę drogowa na wykonanie i wydanie nowego prawa jazdy. Wynosi ona 800 rubli. Potwierdzenie płatności również doprowadzić do POLICJI wraz z innymi wymaganymi dokumentami, o których mowa powyżej.
5
Poczekaj, aż nowe prawa będą gotowe, a otrzymasz je w już znanym oddziale POLICJI. Niezależnie od nieprzyjemnej nie była procedura odzyskiwania dokumentu, są i pozytywne strony. Na przykład, można dokładnie możesz być pewien, że zdawać egzaminy na znajomość przepisów ruchu drogowego nie będzie.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli po odzyskaniu tożsamości znalazłeś utracone prawa, pamiętaj, że są już nieważne, nie można ich używać.

logo
Kategoria:
Sterowanie autem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.