Rodowe nazwisko tworzy charakter i wpływa na losy człowieka. W prawosławiu przyjęto nazywać dzieci w святцам. Tak, wraz z nazwą u dziecka pojawia się swoją patron i obrońca, który chroni go przez całe życie.
Instrukcja
1
Święty Teofan Pustelnik powiedział, że nazwa należy wybrać w святцам: w dzień jaki urodziło się dziecko lub na dzień, w którym został ochrzczony, lub w odstępach między narodziny i chrzest, lub w trzy dni przez chrzest. „To będzie bez ludzkich względów – pisał święty, a jak Bóg da, wszyscy bowiem urodziny w rękach Boga”.
2
Святцы lub месяцеслов – specjalna kościelna książka, w której są wymienione wszystkie prawosławni święci. Każdy z nich ma swój dzień. Wszystkie nazwy malowane przez miesiąc i liczb, więc znaleźć żądany dzień nie jest łatwe. Wystarczy otworzyć książkę na odpowiednim miesiącu i dniu, kiedy urodził się twój syn.
3
Wybierając nazwę dla святцам, poszukaj nazwy wszystkich świętych, dzień w którym przypada na urodziny swojego syna. Na przykład, dziecko urodziło się pierwszego stycznia. Jest to dzień pamięci świętych Eliasza, Tymoteusza, Grzegorza, Прова i Ариса. Z tych nazw i należy wybrać.
4
Można wybrać imię świętego, który opiekuje się ósmego dnia od urodzenia dziecka. Cyfra osiem oznacza wieczność. Właśnie w ten dzień w tradycji prawosławnej została podjęta chrzcić dziecka i dać mu imię.
5
Jeśli nagle na ósmy dzień nie ma ani jednego imienia świętego (co się rzadko, ale się zdarza), nie rozpaczaj. Zobacz месяцеслов w czterdziestym dniu od dnia urodzenia. Liczba czterdzieści oznacza sakrament. Kiedy kościół dopuszczał chrzest dziecka w czterdziestym dniu.
6
Wraz z wybranym przez святцам nazwą twój syn dostaje swojego opiekuna, pomocnika i obrońcy, na którego cześć został nazwany. A dzień jego pamięci świętego staje się именинами lub dzień Anioła.
7
Jeśli świętemu, imieniem którego nazwano dziecka, spełnia kilka dni pamięci, именинами twojego syna będzie najbliższy urodzinowy, a pozostałe zostają małymi именинами.
Kategoria:
Więcej