Jak nazwać dziecko, родившего w grudniu

Istnieje popularne przekonanie, że w miesiącach zimowych rodzą się szczególnie utalentowani i żywe osoby. Tak to jest, czy nie, trudno powiedzieć, bo lato i wiosna też dał światu wiele wybitnych osobistości. W jakim miesiącu ani urodził się dziecko, zajmować się wyborem nazwy – jedna z najbardziej odpowiedzialnych zadań. To tak, jakby wybierać mu los.

Jak nazwać dziecko, родившего w grudniu

Trzeba

  • Prawosławni святцы.

Instrukcja

1
Nie pozwól dziecku, które urodziło się w grudniu, domeny z surowym wartością. Wręcz przeciwnie, należy wybierać nazwy łagodne i spokojne. To pomoże zrównoważyć zbyt pochopne zimowe charaktery. Dla dziewczyn są idealne nazwiska Wincenty, Władysław, Irena, Jan, Józef. Dla chłopców – Aleksiej, Aleksander, Antoni, Aleksander, Roman.
2
Nie zapominaj, że cechami charakterystycznymi grudniowe charakterów są szczerość, uczciwość, prawdomówność. Ci ludzie nie lubią intrygi i plotki, wolą otwarte rozmowy, uczciwe relacje. Nie potrafią i nie lubią oszukiwać.
3
Wybierz декабрьскому dziecku imię, odpowiednie jego charakteru, aby podkreślić i wzmocnić wszystkie pozytywne strony jego natury. Dla grudniowe chłopców nadają imiona: Aleksander, Andrzej, Antoni, Jan, Franciszek, Grzegorz, Paweł, Dominik, Katarzyna. Odpowiednie imiona dla dziewczynek: Natasza, Irina, Anna, Katarzyna, Zoe, Anfisa, Paulina, Wiktoria.
4
Należy pamiętać i słabe strony grudniowe charakterów, jakimi są, na przykład, nadmierna порывистость, impulsywność, nawet ветреность. Ludzie urodzeni w grudniu, z trudem są w stanie usiedzieć w miejscu, nie mogą znajdować się w samotności, z trudem przeżywa brak komunikacji. Również one nie różnią się funkcjonalnością (zwłaszcza w sprawach finansowych).
5
Уравновесьте te trudne cechy charakteru powściągliwość nazwiskami. Można dziewczynkę – Marią lub Katarzyną.
6
Użyj do doboru nazwy Prawosławni святцы. Nasi przodkowie nazywali dzieci na cześć świętego, w dniu pamięci którego przypadała narodziny dziecka. W ten sposób dziecko otrzyma patrona na całe życie, a jego los był związany z tradycjami ziemi, na której on się urodził.
7
Uważa się, że dać na imię dziecku można w ciągu ośmiu dni po jego urodzeniu. Tradycja nazwie, zgodnie z Prawosławnym святцам, pozwala wybrać imię świętego, którego święto przypada na każdego z ośmiu dni po urodzeniu dziecka.
8
Nie zapomnij, aby zwrócić uwagę na to, jak nazwa wybrana dla dziecka, łączy się andriej. Trzeba patrzeć jak fonetyczne połączenie (созвучность), jak i merytoryczne. Na przykład, imię, drugie imię Konstanty Денисович, choć łączy się w prawidłowym zakresie (dźwięk „z”), ale jego części zupełnie przeciwne wartości. Imię Konstanty znaczy „stały”, a Denis – pochodzi od imienia greckiego boga Dionizosa, który jest uosobieniem twórczego buntu i nieprzewidywalności.
Należy zwrócić uwagę
Wybierz imię dla dziecka świadomie.

Porada
Nie nazywaj dziecka na cześć kogoś z krewnych. Daj mu szansę przeżyć niepowtarzalną życie, nie powtarzając losu charakteru lub kogoś z bliskich.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.