Jak wybrać fotelik puree

Dziecko rośnie, a wraz z nim rosną potrzeby jego organizmu w różnych przydatnych substancjach: mineralnych солях, tłuszczach, białkach, węglowodanach i witaminy. W wieku 4-5 miesięcy, nadchodzi czas na wprowadzenie pokarmów uzupełniających: soków, owocowego i warzywnego puree, twarogu. Jak wybrać wysokiej jakości fotelik puree?

Jak wybrać fotelik puree

Instrukcja

1
Przeczytać skład produktu. Wysokiej jakości fotelik ziemniaki nie powinny zawierać konserwantów, wzmacniaczy smaku i stabilizatorów, sztucznych aromatów i barwników. O braku konserwantów w produkcie świadczy o małej trwałości. Obecność cukru w żywieniu dzieci są dozwolone, ale nie jest mile widziane. Produkt musi zawierać minimalną ilość przypraw, ich dzieci źle znoszą.
2
Nie kupuj puree, w składzie którego jest soja. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że może być genetycznie modyfikowanej (GMO).
3
Sprawdź zgodność dziecięcego puree grupie wiekowej, do której należy dziecko. Koniecznie spójrz na datę produkcji i okres przydatności produktu.
4
Jeśli chcesz kupić dziecku przecieru owocowego, pierwszeństwo owoców, uprawianych w twojej okolicy. Zacznij z marchwi i jabłek. Po tym, jak dziecko skończy roczek, delikatnie wprowadzić do jego diety puree z owoców egzotycznych. Nie warto kupować mieszanki różnych owoców. Najpierw weź puree z jednego rodzaju, a z czasem spróbuj mieszać różne warzywa lub owoce.
5
Należy zwrócić uwagę na sposób przygotowania puree. Oznakowanie „термизированный” oznacza, że produkt wykonany jest w wysokim zakresie temperatur. Plusem термизированного żywności jest długi okres przechowywania, ale jest w nim mniej witamin i składników odżywczych.
6
Należy sprawdzić, czy opakowanie nie powinny być zdeformowane. Nawet drobne wgniecenia lub pęknięcia świadczą o naruszeniu zasad przechowywania produktów. Przecieru owocowego lepiej kupować w szklanym słoiczku, tak jak jest to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowania. Opakowanie powinno być szczelne, przy otwieraniu puszki powinieneś usłyszeć bawełna.
7
Przed tym jak dać puree крохе, spróbuj go sami. Ostry zapach i nieprzyjemny smak – to powód, by zrezygnować z tego produktu. Jeśli wszystkie powyższe warunki są spełnione – można śmiało kupować!
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *