Jak nazwać dziecko na мусульмански

Muzułmańskie imiona symboliczne. Określają przyszłość dziecka i są pewne informacje o osobie. Podstawowa zasada przy wyborze muzułmańskiego imienia jest дозволенность szariatu.

Jak nazwać dziecko na мусульмански

Instrukcja

1
Wybierając muzułmański imię dla swojego dziecka, należy zawsze zgłosić się do specjalnego słownika-przewodnika. W nim nie tylko wymienia wszystkie nazwy, ale i podane są objaśnienia, co oznacza i jak przekłada się to czy inne nazwisko.
2
W islamie wyróżnia się pięć kategorii nazw, które są uważane za dobre. Najlepsze z nich dla chłopców – Abdullah i Abdurrahman. Oni są wasze ulubione imiona Boga.
3
Dobre są również uważane nazwy oznaczające uwielbienie i posłuszeństwo Bogu. To takie, jak Абдульазиз, Абудульмалик, Абдуррахим, Абдуссалам.
4
Można wybrać imię proroka lub posłańca. Najlepszymi z nich są uważane za Muhammad Ahmad, a także Mojżesz, Isa i Ibrahim.
5
Do następnej kategorii należą imiona towarzyszy Proroka i sprawiedliwych niewolników Boga.
6
Nazywając dziecko muzułmańską nazwą, pamiętaj, że mu się z nim żyć. Więc wybrać taki, który nie spowoduje utrudnienia i negatywne reakcje u innych. A także nie stwarza żadnych problemów w przyszłości.
7
Do niepożądanych nazwy odnoszą wyrażające pokorę lub przez ministerstwo, nie Boga. Na przykład, Abd-ar-Rasul oznacza niewolnik Posłańca, a Abd-al-Amir tłumaczy się, jako sługa władcy. Nie warto nazywać dzieci imionami aniołów i sury Koranu, takich jak Yasin i Ta-Ha, a także przedstawiające grzech (Сорик – złodziej), nazwy niektórych zwierząt (Химар – osioł).
8
Nie należy dodawać do nazwy słowa „Dean” i „Islam”. Na przykład Nur ud-Din, co oznacza światło religii, lub No kierownicy-Islam, który tłumaczy, jak światło Islamu. Nie warto dodawać jakieś słowa do imienia Boga (Хасабу-Ллах). Wyjątkiem jest tylko słowo „Abd”, który jest uważany za prawidłowy. Na Przykład, Abdullah.
9
Spójrz na nazwę pod różnymi kątami. Posłuchajcie go na eufonia i zgodność z przystawką Abu. Pomyśl jak to będzie pasować dzieci twojego syna. I jak będzie brzmieć – „Syn takiego, syn takiego a takiego”, jak to jest przyjęte w Islamie.
Należy zwrócić uwagę
Wybór nazwy według muzułmańskiej tradycji pozostaje za ojcem. Ale jest pożądane poznać opinię o imieniu matki i dziecka.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.