Jak nauczyć się jeździć dziewczynie

Tak się historycznie złożyło, że w naszym kraju stosunek do kobiet za kierownicą, delikatnie mówiąc, niejednoznaczne. Chociaż już dawno udowodniono, że kobiety prowadzą samochód nie gorzej niż mężczyźni, a w niektórych przypadkach i lepiej. Ale aby osiągnąć mistrzostwo, trzeba dużo się uczyć i pozbyć się kompleksów.

Jak nauczyć się jeździć dziewczynie

Instrukcja

1
Pierwsze wyjazdy na drogę robić w towarzystwie doświadczonego instruktora lub kierowcy. Droga nie jest to miejsce, gdzie trzeba uczyć się na błędach. System автошкольного edukacji nie może dać wszystkich wyczerpujących wiedzy i umiejętności. Dlatego, aby stać się doświadczonym kierowcą, trzeba отъездить za kierownicą 2-3 lata.
2
Поборите w sobie wszystkie lęki i psychologiczne zaciski. Masz prawo jeździć za kierownicą na równi ze wszystkimi. Nie musisz nikomu nic udowadniać – kobietom wydaje się, że miejsce na drodze muszą wygrać u mężczyzn. Szacunek można zdobyć tylko nienagannej jazdy. I sami z kolei z szacunkiem traktować innych uczestników ruchu drogowego i pieszych.
3
Największy problem kobiet za kierownicą – zawieszone emocjonalność. To właśnie kontrowersyjna reakcja na sytuację często staje się przyczyną wypadków. Zamiast wpadać w panikę i długo rozważać działania, ucz się, błyskawiczne reakcje, naucz się kontrolować swoje uczucia i emocje.
4
Trenuj poszczególne elementy jazdy na specjalnym placu lub parkingu. Największe trudności powoduje ruch do tyłu ruch w ograniczonej przestrzeni. Dla ułatwienia parkowania zainstaluj czujnik parkowania i kamery cofania. Przecież na początkowym etapie trudno jeszcze czuć wymiary maszyny. Parking trenuj pod okiem doświadczonego kierowcy: tam wiele sztuczek, do których samodzielnie myśleć trudne.
5
Problem parkowania polega na tym, że w szkole nauki jazdy uczą patrzeć wstecz z obracaniem głowy. Ale w ten sposób sytuacja wydaje się jakby odbite w lustrze. Stąd główny błąd – nieprawidłowa praca kierownicą, która prowadzi do хаотичному ruchu. Spróbuj ocenić sytuację na bocznym lusterkom wstecznym – przegląd tak jest o wiele lepiej. Patrząc na przeszkodę, a nie na tylny zderzak. Praca jazdy wychodząc z założenia, że jeśli trzeba skręcić nadwozie w lewo, kierownica również skręcać w lewo i na odwrót.
6
Zacznij trenować ruch cofania z przyjazdu do obudowy. Naśladować boks mogą pomarańczowe stożki drogowe, które nie powodują szkód w komputerze, jeśli ich zaczepić. Złożoność równoległego parkowania w tym, że tam trzeba szybko i sprawnie pracować kierownicą, nie перекручивая go.
7
Do szybkiej adaptacji na miejskich drogach zjazd na co dzień. Pierwszy raz zrobić to lepiej podczas najmniejszym ruchu drogowego. Zacznij od trasy, którą trzeba jeździć częściej. Pyram go do pełnej pewności. Ale nie zatrzymuj się na laurach. Często kobiety utrwalony w kategorii jednej trasie i dostania się w nieznane miejsce, zostaną utracone.
8
Dla bezpiecznego ruchu w strumieniu aucie jest kilka zasad. Staraj się przewidywać działania innych kierowców. Obserwowanie kierowców z sąsiednich rzędów, szczególnie w strefie przejść dla pieszych. Oglądaj sytuację na drodze na dwie maszyny do przodu. Należy przestrzegać prędkości przepływu z uwzględnieniem stanu drogi. Nie warto gonić jakiegoś napaleńca, które jadą na śliskiej drodze 120км/h na lewym pasie. W lusterka zobacz co pięć sekund, nawet jeśli jedziesz na pustej drodze – sytuacja zmienia się szybko.
logo
Kategoria:
Sterowanie autem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.