Jak nauczyć się jeździć na automacie

W ostatnim czasie samochody z automatyczną skrzynią biegów stały się dawać pierwszeństwo nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Poruszać się po mieście na takim aucie to o wiele wygodniejsze, niż na „mechanice”, a do tego aby jeździć komfortowo, trzeba nauczyć się zarządzać „automatem”.

Jak nauczyć się jeździć na automacie

Instrukcja

1
Jeśli kupiłeś samochód z automatyczną skrzynią biegów (automatyczna skrzynia BIEGÓW), nie myślcie, że wszystkie problemy na tym się skończyły. Jeżdżenie takim autem jest naprawdę proste, ale najpierw trzeba się przyzwyczaić do tego samochodu, kupić jakieś umiejętności w zarządzaniu.
2
Samochód z automatyczna skrzynia BIEGÓW dwa pedały, a nie trzy, jak w przypadku maszyny z mechaniką. Jeden pedał jest odpowiedzialny za „gaz”, druga „hamulec”. Jednocześnie naciskać ich nie jest zalecane, ponieważ może to spowodować uszkodzenia, dlatego raz pociąg się je naciskać jedną nogą. Drugą nogę w czasie jazdy trzymać się na specjalnej podstawce, która symuluje pedał. To pomaga odzwyczaić się od pedału sprzęgła na „mechanice”.
3
Gałkę zmiany biegów na skrzyni BIEGOW podczas jazdy w normalnym trybie ustawić na „D” i nie należy przestawiać w inne tryby sterowania bez potrzeby. Na przykład, stojąc na światłach, nie zostawiaj samochód na „N” lub „P”, to nie pomoże zaoszczędzić paliwo i nie ułatwi życie swojego stalowego rumaka. Staraj się trzymać obie ręce na kierownicy.
4
Jeśli z przyzwyczajenia do „mechaniki” starają się trzymać za uchwyt zmiany biegów, zrób tak, aby dotykając, zrozumiał, że coś jest nie tak. Do tego zmień materiał, z którego wykonana jest wykończenie na drążku. Jeśli klamka swojego poprzedniego auta była skórzanej, owinąć prawdziwą uchwyt futrem lub załóż na nią dmuchany gumowy koralik.
5
Przed tym jak wyjechać do miasta, spróbuj najpierw poćwiczyć na torze lub przejechać po torze kilkadziesiąt kilometrów. To pomaga lepiej opanować lekcje na temat nowego samochodu. Ostatecznie ucząc się kierowania samochodem z automatyczną skrzynią BIEGÓW, można naprawdę ocenić wszystkie zalety swojego pojazdu.
logo
Kategoria:
Sterowanie autem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.