Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych atrakcji, jak bardzo malutkich dzieci, ledwo nauczyli się chodzić, jak i dzieci starszych. To zajęcie przyczynia się do wzmocnienia mięśni nóg, poprawy pracy układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego, a także wzmocnienie odporności. Zacząć uczyć dziecko jeździć na rowerze można już od roku.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze

Instrukcja

1
Pierwszy rower dziecka – trójkołowy. Z jego pomocą musisz wyszkolić dziecko dwóch zupełnie nowym dla niego działań: kierowania i pedałować.
2
Małe, trójkołowe rowery najlepiej nadają się do jazdy w mieszkaniu lub na małych, zamkniętych miejscach, o płaskiej пологую powierzchni.
3
Najpierw naucz dziecko kierownicy i zarządzania. Wyjaśnij mu, że jeśli on obraca kierownicę, na przykład, w prawo, rower pojedzie w prawo, a jeśli on obraca kierownicę w lewo, rower zacznie się poruszać w lewo. Roll dziecko po mieszkaniu, pozwalając mu się prowadzić, wybierając kierunek ruchu samodzielnie.
4
Dopiero po tym, jak dziecko opanuje układ kierowniczy, zacznij go uczyć korzystać z pedałów. Pokaż dziecku, w jaki sposób jego stopy powinny prowadzić pedału w ruch, trzymając przy tym młodego rowerzysty za biodra.
5
Научившегося jeździć na rower trójkołowy dziecko bezpiecznie są przesadzane na dwukołowy. Teraz twoim głównym zadaniem jest nauczyć dziecko, aby utrzymać równowagę.
6
Wybierz jako tereny do jazdy pochyły zjazd o długości nie przekraczającej 5 m. Umieść dziecko na rower, mocno chwytając go za ramiona lub siodło dwukołowy pojazd. W żadnym wypadku nie trzymajcie się za kierownicę, bo inaczej dziecko nie będzie w stanie nauczyć się utrzymywać równowagę samodzielnie.
7
Niech maluch zacznie się odpychać się od ziemi nogami tak, jakby jeździ na skuterze. Jazdy w ten sposób do opuszczenia, niech szybko postawi nogi na pedały, robiąc przy tym kilka obrotów.
8
Jeśli rower nadal jechać równo, nie machając, powiedz dziecku, aby się nie zatrzymał, a nadal iść do przodu, kręcąc przy tym pedału. Jeśli maluch „stracił równowagę”, i rower zaczął trząść się z boku na bok, poradźcie jeźdza ponownie przejść w tryb „hulajnoga”.
9
Z każdym takim zwolnieniem ilość obrotów nogami będzie wzrastać. W końcu dziecko będzie zdjąć nogi z pedałów tylko na koniec opadania, a z czasem i w ogóle nauczy się przejść dalej, rozwijać się w dobrym kierunku i hamować, gdy jest to konieczne.
Należy zwrócić uwagę
Rower dziecięcy musi dopasować do wzrostu, wagi i wieku swojego właściciela.

Dziecięcy rower musi być lekki, wygodny, stabilny i zwrotny.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.