Jak nauczyć dziecko do sedesu

Gdy dziecko już potrafi samodzielnie siadać na nocnik, rodzice zaczynają się zastanawiać, o приучении okruchy do następujących „łazience umiejętności”, a mianowicie, do korzystania z toalety. Jak poprawnie wprowadzić dziecko z tym niezbędne w gospodarstwie i użytecznym przedmiotem?

Jak nauczyć dziecko do sedesu

Instrukcja

1
Zacznij uczyć dziecko korzystania z wc tylko wtedy, gdy on sam tego zechce. Zwykle dzieje się z dziećmi, które już dobrze nauczyły się wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem garnek. Dzieci zaczynają interesować się rzeczami dorosłych, zaglądają do toalety. Zacznij od tego, że pokaż крохе, jak usuwać jego zawartość garnka do miski. Spróbuj zrobić to razem. Zachęć dziecko, wylewać wodę z zbiornika: pokaż mu, jak to się robi, a następnie poproś, aby spróbować samemu. Mu na pewno się spodoba, bo małe dzieci bardzo lubią naśladować dorosłych.
2
Zaopatrz się w specjalny fotelik do toalety. Wygodne wyroby z tworzyw sztucznych z małymi oparciami. Także trzeba będzie specjalna niska podnóżek, aby dziecko było w stanie wspinać się na toalecie i zejść z niego samodzielnie. Wiele dzieci boi się spaść, tracąc równowagę. Więc po raz pierwszy, z pewnością utrzymanie dziecka.
3
Naucz dziecko osuszać. Jeśli na początku będzie to zostać źle, nie bardzo sprawnie, nie martw się. Cierpliwości, ale niech dziecko nadal robić to samemu. Po prostu delikatnie i delikatnie kierować jego działania. Pozwól dziecko po skorzystaniu z toalety należy umyć wodą z mydłem ręce.
4
Istotną rolę w procesie oswajania dziecka do sedesu ma odpowiedniej motywacji. Gdy dziecko wie, że uczy się tego, aby stać się samodzielnym, dorosłym. Wsparcie mała, aby mógł pochwalić się swoimi sukcesami, wiedząc, że mama i tata je cenią.
Porada
Dziecko, nauczył się korzystać z wc, może czasami nadal chodzić na nocnik. Nie ma w tym nic złego. Ponadto, garnek wszystko tak samo będzie konieczny dla dziecka przez jeszcze jakiś czas. Na przykład, w podróży, na działce, albo w nocy, jeśli toaleta znajduje się daleko od jego pokoju.

logo
Article Categories:
Wychowanie i nauczanie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *