Jak nauczyć dziecko liter i cyfr

Nauczanie dziecka liter i cyfr można rozpocząć, gdy zaczyna mówić. To właśnie w tym okresie dzieci zapamiętują najlepiej. Aby proces był interesujący dla dziecka, prowadzą zajęcia w formie gier. Kilka ciekawych sposobów-zabawy pomogą ci szybko nauczyc dziecko.

Jak nauczyć dziecko liter i cyfr

Instrukcja

1
Każdy dzień skracanie 1-2 litery lub cyfry na kolorowych papierze. Wyjaśnij dziecku, jakie można dziś uczyć literę i powiesić w widocznym miejscu w jego sypialni. Przed snem poproś malucha pokaż uczyli literę lub cyfrę.
2
Będąc z dzieckiem w miejscach publicznych, gdzie są plakaty, czasopisma lub gazety, podziel na litery, i proś go nazwać je. Metoda ta przyczynia się do utrwalania wiedzy.
3
Bardzo wygodne uczyć się z dzieckiem litery i cyfry za pomocą muzyki lub magnetycznego alfabetu. Pomoże również opanować kolory.
4
Zajmując się sprawami domowymi, w tym samym czasie można i wychowywać swojego dziecka. Do tego poproś go znaleźć w czasopiśmie lub gazecie określoną literę. Jeżeli dziecko radzi sobie z zadaniem, na pewno wręcza mu mały prezent. To dobrze pobudza dziecko do uczenia się, a także uczy się wykonywać zlecenia.
5
Kiedy ty chodzisz z dzieckiem na ulicy lub w parku, weź ze sobą kredę. Pobaw się z dzieckiem w rysowanie na asfalcie liter lub cyfr. Dzieciom bardzo się podoba.
6
Ułatwi zapamiętywanie liter używanie nazw, zabawek lub przedmiotów. Ucząc dziecko określonej litery, wprowadź na zabawkę, która zaczyna się na tę literę, nazwij ją. Poproś dziecko, aby powtórzyć.
7
Zapisz alfabet na dyktafon, i dalej słuchać jego dziecko, jeśli to prosisz, aby powtarzał litery.
8
Jeśli masz starsze dzieci, poproś je, aby poćwiczyć z dzieckiem w nauce liter i cyfr. Dzieci chętnie uczą się wszystkiego u braci i sióstr. Szkolenie może odbywać się w formie gry do szkoły lub brat może poprosić o pomóc mu zrobić lekcje.
9
W dziecięcych sklepach kupić gry edukacyjne, książki, zabawki, które pomogą w nauce dziecka.
10
Szkolenia zależy od ciebie i twojej kreatywności. Nie переутомляйте dziecka, nie zmuszaj go uczyć litery i cyfry, jeśli mu się to nie interesuje.
Porada
Напевайте alfabet dziecka, kiedy jego купаете lub kładzie się spać.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.