Jak nauczyć dziecko liter

Aby nauczyć dziecko liter, przede wszystkim trzeba zainteresować dziecko, tak jak w tym wieku robi tylko to, co mu się ciekawe. Szkolenia trzeba przekształcić w grę. Nie małą rolę odgrywa wybór podkładu, musi on zawierać wiele sylab z różnych liter i słów z kombinacji tych sylab, zdania krótkie i opowieści. No i oczywiście elementarz musi być kolorowe i z dużą ilością ilustracji. Nauczanie dziecka liter można zacząć od trzech lat.

Jak nauczyć dziecko liter

Tak więc, aby nauczyć dziecko liter, istnieje kilka metod:
1. Trzeba narysować na kolorowym papierze litery lub cyfry (po jednym), a następnie za pomocą taśmy przyklej literę lub cyfrę do jakiejkolwiek płaskiej powierzchni, aby dziecko widziałem. Powiedz mu, że jest to litera „A”, i nie zapomnij przed snem poprosić go, aby pokazać studiujący litery. W ten sposób każdy wieczór dodawanie na litery lub cyfry, można szybko nauczyć dziecko alfabetu.
2. Jeśli jesteś z dzieckiem, na przykład, stoisz w kolejce, znajdź plakat z wizerunkiem liter lub cyfr i pokazując dziecku litery poproś go nazwać je. To pomoże ci zabezpieczyć wcześniej zdobytą wiedzę i z korzyścią dla dziecka spędzić czas.
3. Można skorzystać z magnetycznej lub muzycznym alfabetem i jednocześnie uczyć się kolorów i liter. Dzieci to bardzo podoba.
4. Poproś dziecko w domu znaleźć literę „A”, nie ważne, gdzie w książce, gazecie lub na zdjęciu i nie zapomnij, aby za poprawnie wykonane zadanie mu podziękować, na przykład, można dać mu jakiś prezent. To pomoże stymulować pragnienie dziecka wykonywać swoje zadanie.
5. Dla uczenia się dziecka liter użyj kredy do malowania na asfalcie litery lub cyfry.
6. W szkoleniu używanie nazw lub zabawek, ułatwi zapamiętywanie dzieckiem liter. Najpierw podaj literę, a następnie nazwę zabawki lub nazwy zaczynające się na tę literę i poproś dziecko, by powtórzyć za tobą.
7. Można alfabet nagrać na dyktafon, obejmować go dziecku, ale w taki sposób, aby powtarzał litery.

Szybkość uczenia się dziecka alfabetu lub cyfry zależy od twojego twórczego podejścia do tej sprawy. Nigdy nie zmuszaj dziecka uczyć litery, czytać, liczyć i pisać, bo u niego całkowicie zniknie chęć to robić, to zrób tak, aby on sam był zainteresowany w tym. Nie należy przeciążać dziecka, wystarczy dziennie studiować na jednej litery.

 

logo
Article Categories:
Wychowanie i nauczanie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *