Jak nauczyć dziecko życia

Aby nauczyć dziecko życia, należy nauczyć go przestrzegać praw społeczeństwa i pozwolić mu swobodnie się rozwijać. W tym przypadku rodzice muszą bardzo się postarać, ponieważ tutaj nie obejdzie się bez cierpliwości i zrozumienia.

Jak nauczyć dziecko życia

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, opowiedz mu o prawach i regułach ludzkiego istnienia. Postaraj się, aby nie tylko przestrzegał zewnętrzne przyzwoitości, ale i nauczył się rozumieć i akceptować podstawy życia w społeczeństwie. Wyjaśnij również, że te zasady są nie tylko dla niego, ale i dla was, rodziców, które też podlegają im.
2
Wyjaśnij dziecku sens zakazów. Staraj się, aby zrozumiał, że jeśli zasady nie będzie i wszyscy będą robić to, co chcą, życie staje się zbyt trudne ze względu na ciągłym niebezpieczeństwie stania się ofiarą przestępstwa.
3
Wyjaśnij dziecku, że nie należy bić innych, za wyjątkiem przypadków samoobrony, a także dysponowania tym, co mu się nie należy. Wymyśl najważniejsze zasady i wymawia się go jak najczęściej, ilustruje prawdziwe i fikcyjne historie i lepiej – własnymi czynami. Na przykład, „Traktuj innych tak, jak ty chcesz, żeby zwracali się z tobą”.
4
Nie wolno dopuścić błąd, wierząc, że dziecko dorasta, sam zrozumie i nauczy wszystkie zasady (na przykład, że mu wyjaśnią w szkole lub opowiedzą rówieśnicy na podwórku). Pamiętaj, aby dorosnąć, potrzebuje właśnie twojej pomocy.
5
Nie myśl, że raz wyjaśnienia zasad wystarczy. Nie zapomnij również o tym, że stale zabraniać dziecku nie można, ponieważ ograniczenia muszą być rozsądne i odpowiadać wiek potrzeb dziecka.
6
Aby zaszczepić w swoim dziecku dokładnie to, czego by chcieli, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich zachowanie, które będzie służyć dla niego przykładem. Znajdź czas, aby zrobić coś dobrego w obecności dziecka: wyjaśnić drogę użytkownik, otworzyć drzwi niepełnosprawne lub osoby, нагруженному pakietami. Lub, na przykład, przejdź razem do osób w podeszłym wieku samotny dziadka, zapytać o jego zdrowie i zapytaj, czy nie powinno mu pomóc w czymkolwiek. Wymyślać różne historie, w których twoje dziecko okaże się bohaterem i wtedy wszystko się uda.
logo
Article Categories:
Wychowanie i nauczanie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *