Jak narysować zimową brzozy

Samowar, buty i, oczywiście, brzoza – nieodłączne symbole kultury rosyjskiej. Rosyjscy artyści często zwracali się do tej historii i rysowali zimową brzozy. Można spróbować i samemu narysować słynne drzewo, to nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Jak narysować zimową brzozy

Trzeba

  • – farby;
  • – pędzle;
  • – arkusz papieru.

Instrukcja

1
Na zimę brzoza zrzuca liści i gałęzi na rysunku powinny być nieosłoniętymi i koniecznie w kolorze czarnym, a sam pień przy tym – białym. Dlatego najpierw nadaj tło przyszłego zdjęciu – weź farbę pędzlem i zrób delikatny niebieski lub szary śnieg. Można równolegle narysować zimą słońce i mroźne chmury – nadadzą pracy specjalny styl.
2
Umyć pędzel, weź białą farbę i z jej pomocą narysuj pień drzewa. Zacznij od podłoża i delikatnie przesuń linię na szczycie, stopniowo czyniąc ją cieńsze. Płynnie zakończyć ten element. W ten sposób otrzymasz nierównomierne grubości pnia.
3
Weź czarną farbę i narysuj pionowe linie u podstawy pnia. Muszą szczelnie przylegać do siebie. Nie dać się ponieść długość – weź trochę wysokości, w odległości psychicznie спиленного konopi. Jak i sam się broń, wyceluj paski od podstawy drzewa do jego szczycie.
4
Zaznacz linie poziome na pniu, tak charakterystyczne dla brzóz. Nie przesadzaj – nie trzeba ich przekształcać się w czarną kształt, ale i zbyt cienkie one być nie muszą. Rozprowadź linii w sposób chaotyczny, nie trzymać się ścisłego algorytmu ich wykorzystania. Im swobodniej będą znajdować się wzdłuż pnia, tym bardziej naturalnie okaże się brzoza.
5
Przejdź do gałęzi. Wskazane jest wziąć pędzel przynajmniej na rozmiar cieńsze. Zanurzyć ją w czarną farbę i zacznij od rysowania dolnych gałęzi, stopniowo przechodźcie na czubku drzewa. Poprowadź linię od pnia: początkowo trochę w górę, ale potem закруглите ją w dół i dalej schodzić dalej. Jeśli zdaniem autora brzoza młoda, to nie warto robić gałęzie silnie zwisającymi – można w ogóle prowadzić do nieba. Ale jeśli drzewo jest stare, to należy je prowadzić ich prawie do podłoża, choć tu wszystko zależy od pomysłu i rysunku.
6
Poczekaj, aż brzoza wyschnie, a następnie weź pędzlem farbę odpowiednią do koloru śniegu, i lekko „припорошите” ją umieścić punkt na gałęziach, a także narysuj mały zaspie u podstawy drzewa.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *