Jak narysować równą gwiazdę

W łatwy pięcioramienna gwiazda będzie u ciebie tylko w przypadku korzystania z pinezkami narzędzi — linijki, kątomierza i cyrkla, przy czym dwa ostatnie przedmiotu są равнозаменяемыми.

Jak narysować równą gwiazdę

Trzeba

  • Arkusz papieru, prosty, ołówek, gumka, linijka, kątomierz lub cyrkiel.

Instrukcja

1
Przygotuj potrzebne do pracy narzędzia i arkusz papieru. Jeśli nie masz cyrkla, to użyj w pracy kątomierz. Narysuj na papierze ołówkiem okrąg. Aby to zrobić, należy użyć dowolny przedmiot okrągły kształt – kubek, szeroka taśma, płyta, płyty, itp. Na otrzymanej okręgu linijki przesuń linię poziomą, podzielenie okrąg na pół. Następnie w połowie linii poziomej przesuń linię pionową, podzielenie koło na cztery równe części.
2
Dołącz do linii poziomej kątomierz tak, aby pionowa linia przebiegała przez ponad dziewięćdziesiąt stopni. Zaznacz kąt siedemdziesiąt dwa stopnie i umieścić na okręgu punkt. Następnie obróć kątomierz do ruchu wskazówek zegara i ustawić tak, aby leżał na linii pionowej i poziomej toczyła się przez ponad dziewięćdziesiąt stopni. Ponownie zaznacz kąt siedemdziesiąt dwa stopnie i zaznacz punkt na okręgu. Następnie zaznacz pozostałe punkty.
3
Za pomocą linijki zbuduj пятиконечную gwiazdę, łącząc punkty. Gumki skasuj niepotrzebne linie. W łatwy gwiazda gotowa.
4
Płaskiej gwiazdę można skonstruować za pomocą cyrkla. Do tego za pomocą linijki, przesuń linię poziomą. Następnie zbuduj linię pionową, która pod kątem przecina poziomą w punkcie O. Z punktu O za pomocą cyrkla przesuń okrąg dowolnego promienia. Zaznacz punkty przecięcia okręgu i bezpośrednich punktów V i D.
5
Za pomocą linijki podzielić odcinek DA na pół i podajcie jego środek jest punktem A. Wokół punktu A, przesuń łuk przechodzący przez punkt V tak, aby łuk przebiegł linię poziomą. Punkt przecięcia podajcie punktem B. Odcinek VB będzie stroną w pięciokąta, w który można wpisać gwiazdkę.
6
Od punktu V zaznacz na okręgu punkty prawidłowego pięciokąta. Stawiając pięć punktów, połączyć je za pomocą linijki w formie pięcioramienną gwiazdę. Gumki skasuj niepotrzebne linie.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *