Jak naprawić sufit w kuchni

Sufit w kuchni i ciągle odczuwa zmiany temperatury, jest podatny na częstych skutek wysokiej wilgotności, „cierpi” z sadzy i dymu. Wybierz optymalne pokrycie dachowe, nie wymaga częstego czyszczenia, влагостойкое i estetycznie atrakcyjne.

Jak naprawić sufit w kuchni

Trzeba

  • – cementowo-piaskowa mieszanka;
  • – podkład;
  • – szpachla;
  • – серпянка;
  • – drobny papier ścierny.

Instrukcja

1
Usuń starą powłokę. Zazwyczaj sufity malowane olejnymi lub вододисперсионными farbami, белят, czasami обклеивают tapety – należy oczyścić powierzchnię, przygotować ją do dalszych prac, niezależnie od tego, jakie pokrycie planujesz zrobić. Bielenie zmywać wodą, a farbę można usunąć specjalnymi смывками – nałożyć preparat na sufit, a za pół godziny usuń go razem ze starym pokryciem. Jeśli twój sufit pod wrażeniem formy, to będziesz musiał dodatkowo przetworzyć go przeciwgrzybicze.
2
Wypełnić istniejące spoiny zaprawą cement z piaskiem. Nanieść na powierzchnię podkład, aby wyrównać sufit i przygotować go pod szpachlę. Шпаклевочный proszek wymieszać z wodą do uzyskania jednolitej konsystencji (użyj skład do wilgotnych powierzchni), nakładać na podkład i rozprowadź go na suficie. Aby uniknąć pęknięć nakleić bezpośrednio na mokrą szpachlę gazę lub серпянку, która zagra rolę siatki wzmacniającej. Nałóż warstwa wykończeniowa mety, drobnoziarnistej zaprawy, aby ukryć drobne wady powierzchni.
3
Po tym jak sufit wyschnięciu przetrzeć ją drobnoziarnistym papierem ściernym. Przygotuj farbę (najlepiej wziąć водоэмульсионный skład), wymieszać z przez barwienie dodatkami (jeśli chcesz kolorowy sufit) i pokryć powierzchnię. Nałóż farbę szerokim wałkiem lub natryskiem – jeśli używasz importowany skład, to wystarczy dwóch warstw. Odporne na wilgoć alkidowe emalie najbardziej trwałe i mogą wytrzymać wielokrotne mycie, narażenie na pary i dymu.
4
Jeśli zdecydujesz się wybielić sufit, następnie rozsuń меловый proszek wodą, dodać trochę niebieskim i za pomocą szerokiego pędzla praca w sufit.
5
Montaż sufitowych płyt gipsowo-kartonowych, paneli sprawi, że proces naprawy sufitu szybki – ustaw metalowy stelaż, przyłącz się do niego płyty sufitowe. Zaszpachlować płyty i przystąpić do malowania sufitu dowolnymi farbami. Wadą płyt gipsowo-kartonowych jest to, że nie można go oblać – jeśli зальют sąsiedzi, to musiał wymieniać płyty.
6
Zaznacz пенополиуретановые lub styropianowe listwy przypodłogowe, lub ozdobić sztukaterią sufit z gipsu.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.