Jak udekorować sufit w kuchni

Udekorować sufit w kuchni można na różne sposoby – od malowania i bielenia, do wiszących konstrukcji sufitowych paneli i płyt. Wszystkie rodzaje wykończeń powinny być odporne na wilgoć i моющимися.

Jak udekorować sufit w kuchni

Instrukcja

1
Jeśli zdecydujesz się korzystać z bielenie, to nie zapominaj, że z czasem ona пожелтеет i bardzo szybko trzeba bielić sufit ponownie.
2
Zatrzymać swój wybór na farbie lateksowej, dokładnie wyrównać powierzchnię. Wypełnić wszystkie pęknięcia i szczeliny szpachlowaniem i зашкурьте sufit.
3
Jeśli na powierzchni znajdują się plamy, zagruntować je alkidowej farbą koloru białego, aby nie występowały przez powłokę. Długotrwała farba doskonale nadaje się do kuchni, niskie sufity.
4
Do wykończenia sufitu w kuchni można wykorzystać wodoodporne tapety, które są dobrze umyć i ukryć wszystkie niedoskonałości powierzchni. Wybierz odpowiedni odcień, który dobrze będzie się komponować z wnętrzem kuchni.
5
Następny wariant wykończenie sufitu w kuchni – płyty ze styropianu białego koloru. W razie potrzeby można je pomalować вододисперсионной farbą. Są tanie, trwałe oraz posiadają wysokie właściwości higieniczne. Naklejanie takich płyt nie wymaga specjalnych umiejętności i czasu.
6
Za pomocą płyt gipsowo-kartonowych można zrobić wielopoziomowy idealnie gładki sufit w kuchni. Jego powierzchnia musi прошпаклюйте i pomaluj.
7
Jeśli wysokość pomieszczenia kuchni pozwala korzystać z 10-15 cm to idealne rozwiązanie dla wykończenia będzie – podwieszany sufit. To jest funkcjonalne i praktyczne.
8
Do jego montażu należy przygotować stelaż z metalowych profili, w które włożyć ozdobne ekrany. Muszą one być wykonane z tworzyw sztucznych, paneli lub odporne na wilgoć płyt gipsowo-kartonowych.
9
Do wykończenia w kuchni dużą popularnością cieszą się sufity napinane. Są one łatwe do czyszczenia i skutecznie wyglądają, nie pękają i nie pękają, nie tworzą się skropliny i nie chłoną zapachy kuchenne.
10
Sufity napinane są łatwe w montażu. Można w nich zainstalować oświetlenie i wentylację. Pomimo wysokiej ceny są bardzo popularne wśród innych rodzajów wykończenia sufitów do kuchni.
logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *