Jak udekorować ściany plastikiem

Dzięki taniości, prostocie i możliwości montażu plastikowe panele zajmują wiodącą pozycję wśród materiałów stosowanych do wykończenia pomieszczeń. W zależności od zadań, można tylko częściowo wykończone ściany plastikiem, a można spędzić osłonę całej wewnętrznej powierzchni pokoju.

Jak udekorować ściany plastikiem

Trzeba

  • – wzorzyste rack plastikowe panele;
  • – elektryczny wyrzynarki lub piły;
  • – plastikowe profile;
  • – profile lub osełki do podkładu;
  • – śruby lub wsporniki do montażu;
  • – wkrętak;
  • – możliwe, wiertarka i wiertła do betonu.

Instrukcja

1
Zrób pomiary parametrów pomieszczenia, którego ściany trzeba wykończone plastikiem. Należy dokładnie zmierzyć długość każdej ze ścian, ich łączną wysokość. Biorąc pod uwagę parametry stosowanych podłogowych listew przypodłogowych i profili, a także wartość wymaganej odległości od górnej krawędzi okładziny z tworzywa sztucznego do sufitu, oblicz długość paneli.
2
Wybierz materiał do tworzenia skrzynie, które później zostaną dołączone panelu. W suchych pomieszczeniach może ona być wykonana z płaskich drewnianych krawędziaków, grubości 15-25 mm. W wilgotnych pomieszczeniach (takich jak łazienki) lepiej wykonać z ocynkowanych profili metalowych lub, jeśli ściany są dość równe, z profilu z tworzywa sztucznego, przeznaczonego do montażu paneli. Dla ułatwienia dalszej zabudowy plastikowy profil może być również zamocowany na drewnianej lub metalowej klatkę.
3
Utwórz paka. Zamocować osełki lub profile poziomo wzdłuż ścian, w odległości 60-80 cm, Dolny i górny fragmenty skrzynie powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby długość segmentów paneli, wykraczających poza ich granice, nie przekracza 7-10 cm.
4
Przygotuj odpowiednią ilość fragmentów plastikowych paneli odpowiedniej długości. Przecinać ich elektryczne układanki. Można również skorzystać z zwykłym brzeszczotem z drobnym zębem.
5
Wykończone ściany plastikiem. Ułóż na podłodze listwy, jeśli panelu powinny być umieszczane w niego. Zaznacz jeden z wykończeniowych profili dosunięte do drzwiowego futrynie z jego prawej strony (w przypadku kierunku lekarskiego z pomieszczenia na zewnątrz). Zamocuj profil. Mocno wsuń do niego jeden z pasków. Przymocuj ją do wszystkich elementów deskowania. Dodaj następujący panel, wkładając jej występ w rowek jest już zainstalowany. Wykonać mocowanie. Działając w podobny sposób, kontynuuj wykończenie, idąc od lewej do prawej wzdłuż całego obwodu pomieszczenia. Mocować panele metalowe płytki do plastikowych profili montażowych lub za pomocą śrub z płaskimi kapelusikami do metalowej i drewnianej klatkę.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.