Jak naprawić pokrywę laptopa

Pokrywa laptopa – czułe miejsce przenośnego komputera. Ona może pęknąć z powodu ciągłego otwierania i zamykania lub jn przypadkowego uderzenia. I zmienić laptop na nowy niby wcześnie, bo pracy jeszcze. Jak być? Na szczęście, naprawiać pokrywę laptopa można własnymi siłami.

Jak naprawić pokrywę laptopa

Trzeba

  • – uszczelniacz;
  • – tektura;
  • – nożyczki;
  • – wiertarka;
  • – końcówki do polerowania;
  • – taśma klejąca;
  • – pasta szlifierska;
  • – pianka.

Instrukcja

1
Wytnij kilka małych kawałków tektury (będą one potrzebne do tego, aby zamknąć klawiaturę laptopa) i przykryć nimi klawiaturę. Sklejone pokrywę należy w formie zamkniętej: zapobiegnie jej przesunięcie w kierunku.
2
Do klejenia pokrywy laptopa lepiej użyć dielektryczny uszczelniacz: jest umiarkowanie rozszerza się, gdy wysycha. A inaczej, uszczelniacz, подсыхая, mocno poszerzy połówki naprawianej pokrywy, co może ulec uszkodzeniu matryca.
3
Zamknij laptopa i trochę podnosząc jedną stronę szczeliny, delikatnie traktować to miejsce silikonem. Następnie zamocować osłonę: ona powinna być płaska jak do uszkodzenia. Następnie wypełnić szczelinę pokrywy silikonem.
4
Daj герметику zamrażać, po czym usunąć pozostałości z powierzchni pokrywy. Krawędzie pęknięcia można zeszlifować. Ale przed przystąpieniem do polerowania powierzchni, zabezpieczyć logo paskiem taśmy samoprzylepnej.
5
Nanieść na powierzchnię laptopa trochę pasty szlifierskiej (trzeba tyle pasty, ile zwykle stosowany pasty na chłodzenie procesora). W ślad za tym przystąpić do szlifowania powierzchni (zacznij od małych obrotów, stopniowo je zwiększając do maksimum). W procesie szlifowania od czasu do czasu прерывайтесь, aby sprawdzić, czy nadal jeszcze mocno widoczne rysy na pokrywie laptopa.
6
Do usuwania kurzu, powstałej w wyniku polerowania powierzchni, wytrzyj pokrywę laptopa, pianki. Następnie отлепите whisky. Prace remontowe zakończone.
Należy zwrócić uwagę
W żadnym wypadku nie wolno naciskać na pokrywę laptopa: nie obliczając siłę, można nałożyć matrycy nieodwracalne szkody!

Porada
Wreszcie, aby zamaskować miejsce klejenia pokrywy laptopa, na jego powierzchnię można nanieść аэрографию. Wybrana na swój smak obraz nie tylko aktualizuje wygląd laptopa, ale i nada urządzenia oryginalność i niepowtarzalność.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *