Jak naprawić port usb

W trakcie użytkowania komputera często można zaobserwować uszkodzenia portów USB. W szczególności dotyczy to elementów, wyprowadzone na przedni panel jednostki systemowej – zawodzą w pierwszej kolejności.

Jak naprawić port usb

Trzeba

  • – Kontroler PCI.

Instrukcja

1
Zaznacz fakt posiadania uszkodzenia portu w komputerze, podłączając do niego kilka urządzeń pożądane różnego typu (telefon, aparat fotograficzny, pendrive, i tak dalej) w kolejce. Całkiem możliwe, że usterka tkwi właśnie w podłączanym przez ten interfejs sprzęcie.
2
Jeśli została wykryta usterka USB w komputerze, sprawdź, czy odnosi się to do wszystkich dostępnych portów lub tylko do niektórych. Jeśli nie działają wszystkie, należy ponownie zainstalować sterownik USB. Aby to zrobić, pobierz najnowszą wersję USB 2.0 lub 3.0, po czym zainstaluj oprogramowanie na twój komputer. W razie potrzeby, usunąć starą wersję sterownika.
3
Jeśli okazało się, że uszkodzone są tylko niektóre porty USB lub ponowne zainstalowanie sterownika nie usunęła awarię, zanieś komputer do serwisu. Samodzielnie można tylko zainstalować nowy kontroler PCI, rozdzielacze i tak dalej, naprawa w domowych warunkach nie jest możliwa.
4
Po zainstalowaniu nowych portów w komputerze, należy podjąć odpowiednie środki w celu zapewnienia, aby jak najdłużej zachować ich stan. Kup specjalny przedłużacze, adaptery i rozdzielacze dla portów USB. Również w miarę możliwości należy korzystać z oryginalnych, nie uszkodzonych USB-kable do podłączenia urządzenia do komputera.
5
Staraj się nie podłączać uszkodzone kable ze śladami uderzeń mechanicznych lub u których widoczne oznaki reklamowanego towaru. Częściej sprawdzać, czy dostępne aktualizacje sterownika USB. Nie należy podłączać do komputera zepsute urządzenia.
6
Przy częstej pracy z wymiennymi dyskami stosować adaptery, aby nie uszkodzić porty. W żadnym wypadku nie należy ich naprawy samodzielnie, również bardzo nie zaleca się do poszukiwania innej pomocy w tej kwestii, poza rozpaczliwej sytuacji.
Porada
Nie naprawiać porty w warunkach domowych; jest to najprawdopodobniej skończy się wymianą płyty głównej.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *