Jak napisać szczegółowy plan

Każdy rodzaj celowej działalności człowieka zakłada planowanie. Plan jest niezbędny przy pisaniu artykułu lub książki, przygotowując się odpowiedzialnego działania, tak i przed dłuższą turystyczną lub firmy bez planu trudno się obejść. Przystępując do sporządzania planu, zwróć uwagę na wszystkie szczegóły i uczynić go możliwie pełnym i wdrożone.

Jak napisać szczegółowy plan

Instrukcja

1
Użyj przy sporządzaniu wdrożonego planu informacyjną model, zwaną пентабазисом СПВЭИ. U podstaw metody leży wyobrażenie o tym, że wyczerpujące struktura każdego obiektywnie istniejącego zjawiska (podłoża) składa się z przestrzennych, czasowych, energetycznych i informacyjnych cech. Po raz pierwszy ten rodzaj systemu opisów był stosowany w badaniach psychologicznych obiektów i zjawisk, a w konsekwencji metoda пентабазиса z powodzeniem był wykorzystywany do pełnego opisu różnych systemów.
2
Rozważmy planowanie metodą budowania пентабазиса na przykładzie przygotowania szkolenia, seminarium lub prezentacji. Weź kartkę papieru i podziel go na cztery części poziomej i pionowej linii. W centrum napisz tytuł i temat imprezy. Cztery części pola potrzebne do pełnego wyświetlania charakterystyk obiektu, nadający się do planowania.
3
W lewej górnej części arkusza wypisz te parametry działania, które można zaliczyć do cech przestrzennych. Zaplanuj miejsce prezentacji: rzeczywisty adres, konkretnego pokoju. Oceń lokal z punktu widzenia jego zdolności pomieścić odpowiednią liczbę uczestników. Należy zapewnić odpowiednią ilość miejsc. Czy w pobliżu budynku miejsca do parkowania samochodów? Zaplanuj rozmieszczenie przestrzenne materiałów informacyjnych.
4
W następnej części tabeli odbija czasowe charakterystyki prezentacji: datę przeprowadzenia, czas rozpoczęcia i zakończenia imprezy, ilość i długość przerw. Jeśli wydarzenie planowane jest na cały dzień, należy uwzględnić czas na przerwy na lunch.
5
Trzecią część arkusza zabierz do opisywania zasobów, których wymagać będzie impreza. Jakie rodzaje energii potrzebujesz? Czy w pomieszczeniu jest wystarczająca ilość gniazd elektrycznych do podłączenia aparatury potrzebnej do podawania materiału? Nawiązana czy oświetlenie? Jakie nakłady finansowe będą potrzebne do przeprowadzenia spotkania? Тезисно odbija w planie wszystkie te pytania i odpowiedzi na nie.
6
Ostatni i najważniejszy aspekt planowania – informacyjna część imprezy. Wypisz wszystkie pytania dotyczące informacyjnego zapewnienia prezentacji, włączając w to materiały promocyjne, prezentacja sprzętu, dźwięk i muzyka. Ocenić potrzebę w materiałach informacyjnych. Nie zapomnij, aby przemyśleć pytanie o informowaniu uczestników przyjętych umieszczanie ogłoszeń o spotkaniu, w tym w mediach.
7
Krytycznie ocenić sporządzony szczegółowy abstrakt planu i uzupełnić go w razie potrzeby, a następnie określ plan w postaci jasnego planu działania, wystawiając je na osobnej kartce. Taka struktura planu pozwala uwzględnić wszystkie szczegóły planowanej imprezy, nie pominięciem istotnych i znaczących szczegółów.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *