Jak napisać oświadczenie na pogrzeb

Śmierć kogoś bliskiego to zawsze nieoczekiwane zdarzenie, nawet jeśli człowiek długo chorował i wynik był oczywisty. Pogrzeby odbywają się w każdy dzień tygodnia, dlatego często zachodzi konieczność, aby uzyskać kilka dni urlopu na własny koszt. Jest to przewidziane w art nr 128 kodeksu Pracy federacji ROSYJSKIEJ.

Jak napisać oświadczenie na pogrzeb

Trzeba

  • – oświadczenie;
  • – rozkaz.

Instrukcja

1
Jeśli potrzebujesz, aby uzyskać kilka dni urlopu, musisz powiadomić o tym pracodawcę na piśmie, uzyskać pod oświadczeniem jego uchwały i dopiero wtedy zająć się organizacją pogrzebu.
2
Pogrzeb – to jest ten przypadek, kiedy powiadomić pracodawcę o swoim braku z góry się nie uda. Więc napisz oświadczenie przed dniem opieki w wakacje bez zawartości.
3
Koniecznie osobiście odwiedzić przedsiębiorstwo. Wniosek musi być napisany przez ciebie. Jednolitej formy nie ma, więc pisz standardowy formularz. Na kartce papieru po prawej stronie należy podać nazwę firmy, imię i NAZWISKO dyrektora. Dalej napisz od kogo oświadczenie, nazwa jego stanowiska, numer działu lub jednostki organizacyjnej.
4
W centrum kartki napisz „Oświadczenie”. Dalej Proszę udzielić urlopu bez zawartości (liczba dni) na pogrzeb krewnego”. Umieścić swój podpis, data. Skontaktuj się z przełożonym, pobierz uchwałę.
5
Urlop na pogrzeb dostępna na trzy lub pięć dni, ale jeśli ci bardzo ciężko z powodu utraty bliskiej osoby, masz prawo napisać oświadczenie, podając 14 dni urlopu – jest to maksymalna ilość dni kalendarzowych, które mogą dostarczyć za jednym razem.
6
Jeśli jesteś materialnie odpowiedzialną osobą, wszystkie sprawy będzie musiał przekazać сменщику lub wyjść do pracy zaraz po pogrzebie. Na przykład, magazynier może zamknąć magazyn lub pilnie przekazać wszystkie materialne wartości, co zrobić szybko dosyć problematyczne. Dlatego w wewnętrznych aktach prawnych przedsiębiorstwa powinno być wskazanie dotyczące przypadków, gdy materialnie odpowiedzialny pracownik musi szybko opuścić miejsce pracy.
7
Zwykle tworzy się komisja z administracyjnego składu z obecnością zmieniacza, towar przeliczone, stanowią zestawienie i akt, po czym drugi magazynier przystępuje do pracy.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *